Željezničar remizirao u Prijedoru protiv domaćeg Rudara

0
S.G.

Fudbaleri Rudara i Željezničara podijelili su bodove odigravši remi bez golova u prvoj utakmici 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (0:0).

Uvodne minute meča nisu ponudile nikakva uzbuđenja. Na prvu pravu priliku čekalo se sve do 25. minute kada je Mandić proigrao Amoaha, koji se spetljao i propustio priliku da loptu ubaci u praznu mrežu.

Pred kraj prvog dijela još dvije velike šanse. Prijedorčani ponovo prijete u 38. minutu preko Jakupovića, ali je Bender sjajnom odbranom spasio svoj tim.

Maestralni Džanan Musa vodio Real Madrid do prve pobjede u play-offu

Plavi su zube pokazali dvije minute kasnije kada je Subašić iz dobre pozicije šutirao malo pored stative.

Nastavak meča pripao je gostujućoj ekipi. Izabranici Edisa Mulalića su u nekoliko navrata mogli zatresti mrežu rivala, ali nisu uspjeli.

Najbliži tome bio je Resić kojeg je sjajno uposlio Semir Štilić sredinom drugog poluvremena, ali je brzonogi napadač Željezničara loše šutirao.

Lošu završnicu je i pred sami kraj meča imao i Ermin Zec. Golova do završetka meča nije bilo, pa su se tako oba tima morala zadovoljiti podjelom bodova.

Treba istaći i da je Željezničar na ovom meču imao zaista veliku podršku svojih Manijaka koji su u velikom broju stigli u Prijedor kako bi bodrili svoje ljubimce.