Samir Bekrić u 96. minuti donio bod Željezničaru u Prijedoru

0

Fudbaleri Rudara i Željezničara podijelili su bodove u susretu 16. kola M:tel Premijer lige BiH jer su u Prijedoru odigrali 2:2.

Plavi su bolje otvorili susret. Odmah su imali priliku preko Mekića, ali Šćekić brani. Kasnije je dva puta pokušao Juričić, ali nije bilo promjene rezultat u 13. i 15. minuti.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

U 29. minuti gosti uspijevaju povesti. Nakon odbijene lopte Juričić dodaje do Mekića koji precizni m udarcem pogađa za vodstvo tima s Grbavice.

Domaći, koji do tog trenutka nisu puno pokazali, postižu gol iz prve prilike. U 37. minuti Amoah je pogodio za 1:1.

To je bio i konačan rezultat prvog djela.

Prvu priliku u nastavku imali su domaći i to preko Jakupovića, ali nije bilo promjene. Kasnije pokušava i Santos, ali pored gola. U 74. minuti novi gol u mreži Željezničara. Kulenović je šutirao, Muftić odbranio, ali Amoah je na mjestu i pogađa za preokret.

Kada se mislilo da će domaći upisati trijumf, ukazao se Samir Bekrić koji u 96. minuti pogađa za konačnih 2:2.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i ostalo je 2:2.