Željezničar osvojio Kup BiH

Nogometaši Željezničara odbranili su titulu osvajača Kupa Bosne i Hercegovine. Izabranici Amara Osima odigrali su sa Širokim bez pogodaka u drugoj utakmici finala Kupa na Pecari, a pehar su podigli zahvaljujući pobjedi iz prve utakmice od 1:0.

Manijaci u 3 ujutro dočekali igrače (VIDEO)

Ovo je za Željezničar peta titula osvajača Kupa Bosne i Hercegovine čime su postali ekipa sa najviše osvojenih trofeja u ovom takmičenju. Plavi su tako ostvarili cilj i osvojili duplu krunu

Tim sa Grbavice krenuo je ofanzivno od samog starta, a prvu ozbiljniju priliku imali su već u četvrtoj minuti kada Adilović upošljava Čolića čiji udarac brani Bilobrk.

Desetak minuta kasnije Zeba je pokušao iz daljine, ali bez većih problema po domaćeg golmana. Već u sljedećem napadu kapiten Plavih je ubacio iz slobodnog udarca, a Selimović glavom šutirao pored gola. Nešto kasnije i Kvesić je šutirao, ali lopta otišla preko gola.

Nakon nešto manje od pola sata igre Bekrić je šutirao sa dvadesetak metara, a Bilobrk odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Skoro svi napadi Širokog završavali su na vrhu šesnaesterca gostiju. Ipak, u 34. minuti Bogićević je pogriješio, Varea uzeo loptu i izašao sam ispred Guše koji brani udarac Argentinca.

Do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja.

Pehar namijenjen pobjedniku Kupa Bosne i Hercegovimne istovremeno podigli Bešlija, Zeba i Gušo.

Prvu priliku u nastavku imali su igrači sa Pecare u 47. minuti, ali je udarac Ivankovića otišao pored gola.

Na drugoj strani zaprijetio je Zeba iz slobodnog udarca, a lopta je otišla pored lijeve stative golmana Bilobrka.

Uslijedio je mali prekid utakmice zbog bakljade domaćih navijača.

U 55. minuti pokušao je Zeba iskosa, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Podsjetimo, prije dva dana na adresu Željezničara stigla je čestitka povodom titule prvaka  upućena od strane FC Bayern iz Minhena (opširnije ovdje

Trener domaćih Marijan Bloudek ubacio je Zakarića umjesto Bajana koji nije mnogo pokazao u ovom susretu.

Igrala se 61. minuta kada je pokušao Wagner, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Bloudek je u posljednjih dvadeset i pet minuta susreta priliku dao Roskamu koji je u igru ušao umjestoVaree.

Unatoč izmjenama Široki i dalje nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Gušinom golu.

Osim je u 70. minuti priliku dao Bešliji koji je na terenu zamijenio Adilovića.

Petnaestak minuta prije kraja susreta jedna ozbiljnija prilika za domaće, ali je Gušo na vrijeme intervenisao.

U 77. minuti priliku je dobio Mario Kvesić umjesto Wagnera.

Šilić je u 80. minuti pokušao iz slobodnog udarca, a lopta završila u naručju Adnana Guše.

Najbolju priliku Široki je imao u 83. minuti kada se Zakarić našao sam ispred Guše koji je uspio sačuvati svoj gol. Domaći su nakon ove akcije izveli prvi udarac iz ugla.

U 85. minuti priliku je dobio Jamak, a igru je napustio Bekrić.

Igrač Širokog Mario Kvesić u 87. minuti se našao u prilici, ali je loše šutirao.

Amar Osim je u sudijskoj nadoknadi odlučio na klupu poslati Zebu, a priliku dati Staniću.

U samom finišu pokušao je Bešlija sa vrha šesnaesterca, ali bez problema za Bilobrka.

Na teren je u 90. minuti utrčao jedan navijač domaćih, ali većeg incidenta nije bilo.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, Bertoša, Brekalo, Ješe, Marciano, Bajano, Ivanković, Varea, Wagner, Šilić. Trener: Marijan Bloudek.

ŽELJEZNIČAR: Gušo, Kerla, Bogičević, Čolić, Kvesić, Zolotić, Bekrić, Svraka, Selimović, Adilović, Zeba. Trener: Amar Osim.