Željezničar napokon proradio

Nogometaši Željezničara nakon šest utakmica bez pobjede napokon su proradili i savladali Slobodu sa 4:1. Nije tako dobro počelo po tim sa Grbavice. U trećoj minuti Hasić koristi grešku odbrane domaćeg tima i dovodi Tuzlake u vodstvo. Slavlje gostiju trajalo je samo sedam minuta a onda je Cocalić preciznim udarcem poravnao, a tri minute kasnije Stanić dovodi Plave u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena domaći su uspjeli postići još dva gola. Prelijepu akciju Stanića i Radovanovića u pogodak je pretvorio Mešanović. Konačnih 4:1 postavio je Bučan u 41. minuti susreta.

Olimpik je ostvario drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu ito u Gradačcu. Vukovi su protiv Zvijezde slavili sa 3:4. Spalević je u četvrtoj minuti prošao po lijevoj strani i iz kosa šutirao i doveo goste u vodstvo. Hamzić je šest minuta kasnije poravnao na 1:1. U 15. minuti ponovo je Olimpik došao u vodstvo, a strijelac je bio Rajović. Na početku drugog dijela gosti poravnavaju golom Ćorića. Pelak je u 53. minuti po treći put doveo goste u vodstvo, a asistirao mu je Spalević. Pet minuta kasnije Ješe postiže četvrti pogodak za Vukove, a do kraja susreta domaći su uspjeli smanjiti na 3:4 golom Brkovića.

Čelik je ubilježio drugu pobjedu kojom su pobjegli sa dna tabele. Čelik je sa 2:1 savladao Laktaše. Vidović je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti. Gosti su u 50. minuti uspjeli izjednačiti preko Petkovića. Slavlje Laktaša trajalo je svega dvije minute jer je Šabić ponovo doveo Zeničane u vodstvo od 2:1. Na kraju će se ispostaviti da je to konačan rezultat za veliko slavlje domaćih navijača.

Banjalučki Borac ubilježio je prvi ovosezonski poraz. Bolji od izabranika Velimira Stojnića bili su igrači Rudara koji su na svom stadionu minimalno slavili sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Dašić u 49. minuti.

Leotar je sa 2:0 pobjedio Travnik.