Željezničar nakon velike drame poražen od GOŠK-a na Grbavici

3
R. R.

Fudbalski klub Željezničar poražen je na Grbavici od ekipe GOŠK-a (3:2) u susretu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je dominantno ušao u utakmicu, pa je na startu Drljo imao dvije šanse koje nije uspio pretvoriti u pogodak.

Nakon dominacije Željezničara ekipa GOŠK-a je imala sjajnu priliku. Mihaljević je proigrao Ramljaka koji je izašao sam ispred Muftića koji je odbranio šut i spasio Željezničar.

Xi Jinping stigao u Srbiju: Srdačno se pozdravio s Vučićem, dočekao ga folklor na aerodromu

Plavi su ponovo stvarili inicijativu koja je nagrađena golom u 34. minuti. Nakon šuta Drlje Mekić se našao na pravom mjestu i zakucao loptu u mrežu.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Željezničara od 1:0.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Friday, September 15, 2023

Na početku drugog poluvremena Krpić je propustio nevjerovatnu šansu. Napadač se našao sam ispred golmana GOŠK-a koji zaustavlja njegov udarac.

Nakon propuštene prilike nogometaši Željezničara su ubrzo kažnjeni. Eurogolom Skorupa iz slobodnjaka sa nekih 20 metara GOŠK je uspio izjednačiti rezultat.

Izjednačenje je dalo GOŠKU motivaciju da nastavi sa dobrom igrom. Nagrada je stigla u 74. kada je gol Hasukića zaledio Grbavicu i doveo GOŠK do preokreta (2:1).

Plavi su nakon toga bacili sve karte u napad te stvorili dvije sjajne šanse. Amoah je predriblao svog čuvara, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Najveća šansa za Željezničar bila je u 86. minuti kada je nakon greške golmana Bobića neprecizno šutirao Drljo.

Izabranici su ipak nakon velike drame uspjeli poravnati rezultat u 90. minuti, a strijelac je bio Haračić nakon ponovne greške golmana GOŠK-a.

Zatim se desilo nešto što niko nije očekivao. GOŠK je na samom kraju susreta došao do pobjede i razočarao navijače plavih. Pogodak je postigao Nižić.

Utakmica je završila pobjedom GOŠK-a (3:2).