Željezničar i Zrinjski podijelili bodove

Derbi susret 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Zrinjskog završen je bez pobjednika 1:1.

Utakmica na Grbavici počela je minutom šutnje u znak sjećanja na tragično preminulog navijača Željezničara Anera Kasapovića.

Prvi su zaprijetili domaćini preko Cocalića čiji udarac završava iznad vratnice. Nakon Cocalića udarac je probao i Bešlija, ali je vratar Mostaraca Hadžić na mjestu.

Nakon prekršaja nad Mehiće u kaznenom prostoru gostiju glavni sudac Prošić dosuđuje penal sa Željezničar. Siguran egzekutor je Bekrić.

Pet minuta prije odlaska na odmor Zrinjski poravnava preko Selimovića, tako da se na pauzu otišlo s rezultatom 1:1.

U drugom djelu je Željezničar bio nešto konkretniji, imao više loptu u posjedu ali do pobjedničkog pogotka nisu mogli.

Iz jednog kontranapada pogodak su postigli Mostarci, tačnije Zadro, ali je glavni sudija meča Prošić poništio pogodak zato što je igrač Zrinjskog igrao rukom.

Nakon četiri kola Željezničar ima sedam bodova i zauzima četvrtu poziciju, dok Zrinjski do sada ima tri remija i jedan poraz.