Željezničar i Tuzla City remizirali na Grbavici

0

Fudbaleri Željezničara ugostili su danas Tuzla City u pripremnoj utakmici za novu sezonu, a meč je okončan rezultatom 1:1.

Početak utakmice obilježile su dvije dobre prilike na obje strane. Željezničar je bio bolji tim, ali imala je i Tuzla svoje šanse, naročito u prvom dijelu. Prvu šansu su gosti imali već nakon četiri minute, ali Hadžić je bio neprecizan, da bi golman gostiju zaustavio pokušaj Drlje nakon dodavanja Krpića već u narednom napadu.

Tuzla je povela u finišu prvog poluvremena nakon što je Hadžić postigao gol poslije odličnog centaršuta Ćorića.

"Da svi budemo jedno": Nacionalni molitveni doručak u Parlamentu BiH, jedan od domaćina Magazinović

Svega 10 minuta prije kraja utakmice kada je dosuđen penal za Plave. Siguran s bijele tačke bio je novi igrač Plavih Allyson te je 1:1 ostao i konačni rezultat ove utakmice.

FK Željezničar će narednu prijateljsku utakmicu igrati u srijedu protiv austrijskog Kapfenberga, a 13. jula ih na Grbavici očekuje prva utakmica prvog pretkola Konferencijske lige protiv bjeloruskog Dinama.