Željezničar gostovao u Trebinju: Na Grbavicu se vraćaju sa bodom

0

Željezničar je gostovao u Trebinju u okviru 22. kola Premijer lige BiH.

Nakon pobjede u gradskom derbiju protiv Sarajeva (2:0), očekivala su se i tri boda u duelu sa Leotarom.

Konačan rezultat na stadionu na Policama bio je 0:0.

Pogledajte privođenje trojice muškaraca u Sarajevu zbog sumnje da su povezani sa nestankom Danke (2)

Domaćin je bio prvi u prilici za postizanje gola. Govedarica je bio prvi u šansi, ali šutirao je pored gola. Igrala se četvrta minuta.

Minutu poslije, na drugoj strani Hodžić je dobro primio loptu pred golom Leotara, no šutirao je pored gola.

Sjajan pokušaj Bekrića viđen je u šestoj minuti, međutim, golman Leotara je odbranio i loptu odbio u korner, nakon kojeg je Mekić pokušao i pogodio vanjski dio mreže.

Galić je u 30. minuti bio u lijepoj prilici, ali je njegov šut otišao preko gola. U istoj minuti pokušao je i Štilić, ali loipta nije slušala.

Udarac Cocalića u 34. minuti lagano je uhvatio golman domaćih.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustili su gosti u 43. minuti, a Puletić je sjajno odbranio udarac Subašića.

U drugom dijelu na početku, velika šansa za Plave. Hodžić je uposlio Bekrića, koji se našao u velikoj prilici, ali odbranio mu je Puletić.

Cocalić je bio u velikoj šansi u 75. minuti. U odličnoj situaciji našao se stoper Plavih, no njegov udarac otišao je malo iznad gola.

Do kraja rezultat se nije mijenjao - ostalo je 0:0. Željezničar je propustio priliku da se sa tri boda iz Trebinja bodovno izjednači sa Sarajevom.

Ostali su peti na tabeli sa 30 bodova. Vodeći zrinjski bježi im 24 boda, uz utakmicu manje. Sarajevo dva boda.