Završene prve utakmice trećeg kola: Petarda u Ukrajini

O. K.

Širom Europe večeras su odigrane utakmice trećeg kola kvalifikacija za EURO 2020. u grupama A,B,D,F i G.

Najviše golova viđeno je u Lvivu gdje su Ukrajinci reprezentaciju Srbije ispratili sa pet golova u mreži.

Golove za Ukrajince postizali su Tsyganikov u 26. i 28. minutu susreta, dok su u drugom poluvremenu mrežu Orlova pogađali dvaputa Konoplyanka i jednom Yaremchuk.

Pred praznim tribinama stadiona Pod Goricom u Crnoj Gori, reprezentacija domaćina remizirala je sa Kosovom 1:1. Prvo je Rashica doveo goste u vodstvo, da bi rezultat izjednačio Mugosa.

Slovenija je na gostovanju u Austriji poražena minimalnim rezultatom, a strijelac za Austrijance bio je Burgstaller u 79 minutu.

Reprezentacija Češke pobijedila je Bugarsku u Pragu rezultatom 2:1. Bugari su poveli na početku meča golom Ise, dok je rezultat preokrenuo Džekin saigrač iz Rome, Patrick Shick.

Danska i Irska remizirale su u Kopenhagenu 1:1. Gol za Dance postigao je Hojbjerg u 79 minutu dok je Irce spasio Duffy u 81.

Španija je rutinski na gostovanju savladala Farske Otoke sa 4:1. Golove za Furiju postizali su Ramos, Navas i Gaya dok je Gestsson postigao autogol. Gol utjehe za Farske Otoke postigao je Olsen.

Izrael je na gostovanju pobijedio Latviju sa 3:0, a het-trik je upisao Zahavi.

Završene utakmice trećeg kola - undefined

Litvanija i Luksemburg remizirali su 1:1, a golove su postigli Novikovas odnosno Rogrigues.

Norveška je savladala Rumuniju sa 2:1. Golove za Vikinge postigli su Elyounousi i Odegaard, dok je Keseru postigao gol za Rumuniju.

Sjeverna Makedonija poražena je minimalno od Poljske, a gol je u 47. minutu postigao sjajni Piatek.

Švedska je savladala Maltu sa 3:0, agolove za Šveđane postizali su Quaison, Claesson i Isak.