Zagrebački Dinamo prošao u grupnu fazu Lige šampiona

2
Anadolija

Fudbaleri zagrebačkog Dinama večeras su se plasirali u grupnu fazu Lige šampiona pobjedom nad norveškim šampionom, klubom Bodo/Glimta, rezultatom 4:1.

Do toga je došlo u uzvratnoj utakmici play-offa za Ligu šampiona koja se igrala na Maksimiru u Zagrebu, nakon što je u prvoj utakmici u gostima Dinamo izgubio rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu Mislav Oršić iz Dinama u 4. minuti dao je go, a u 35. minuti Bruno Petković spektakularnim pogotkom donio prednost zagrebačkoj ekipi.

Jeste li znali da hranu možete ocijediti uz pomoć čačkalice! Pogledajte kako

U drugom poluvremenu za norveški tim go je u 70. minuti postigao Albert Gronbaek što je dovelo do produžetaka u kojima je Dinamo postigao dva pogotka.

Golove su dali Josip Drmić u 117. minuti i Petar Bočkaj u 120. minuti.

Kada su u pitanju regionalni klubovi, sinoć je beogradska Crvena zvezda ostala bez učešća na Ligi šampiona jer su izgubili od Maccabija iz Haife.