Zabili gol u 98. minuti i onda ispali zbog žutog kartona minutu kasnije

Azijski kup jedan je od najgledanijih fudbalskih događaja na svijetu, a ove godine igra se u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Završen je prvi dio turnira, a 16 najboljih izborilo je mjesto u polufinalu.

Po dvije provplasirane reprezntacije iz šest grupa plasirale su se direktno, dok su mjesto među 16 osigurale još četi najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Libanonu je bila potrebna pobjeda od četiri gola razlike, dok im je rezultat 4:1 donosio odluku žrijeba između njih i Vijetnama.

U duelu sa Sjevrnom Korejom primili su gol u devetoj minuti, ali su okrenuli i u 98. minuti došli do vodstva 4:1. Ipak, u narednom napadu dobili su žuti karton i zbog toga ispali iz Azijskog kupa.

Naime, Vijetnam i Libanon imali su istu gol-razliku, isti broj postingutih golova, ali je za Libanon to bio karton više i tako su zbog fair-playa ostali bez osmine finala.