West Ham osvojio Konferencijsku ligu: Bowen donio trofej Čekićarima u 90. minuti

0

West Ham United je osvojio Konferencijsku ligu! Engleski klub u dramatičnom finalu odigranom u Pragu savladao je Fiorentinu (2:1).

Čekićari su poveli u 62. minuti pogotkom Saida Benrahme s bijele tačke u 62. minuti. Svega pet minuta kasnije lijepim pogotkom izjednačio je Giacomo Bonaventura.

Činilo se da će meč otići u produžetke, kada je u 90. minuti sijevnula kontra West Hama. Jerrod Bowen istrčao je pred Pietra Terracciana i matirao italijanskog vratara – 2:1!

Potresna snimka Vukovarke koja više od 30 godina traži oca: 'Reci mi gdje su njegove kosti...'

Ostalo je premalo vremena da Fiorentina nešto romijeni, uz posljednji sudijski zvižduk uslijedila je neopisiva euforija navijača na tribinama i nogometaša West Hama na travnjaku praške Eden Arene.

To je ujedno prvi evropski trofej za škotskog stručnjaka Davida Moyesa, prenosi SC Sport.