Vrhunska forma: Haris Hajradinović s nove dvije asistencije kreirao preokret i pobjedu Kasimpase

0

Haris Hajradinović (29) nastavio je sa sjajnim ovosezonskim igrama u turskoj Super ligi.

Bh. reprezentativac je u susretu 29. kola, bio dvostruki asistent na gostovanju kod Istanbulspora, gdje je njegova Kasimpasa slavila s 1:2.

Domaćin je imao prednost zahvaljući golu Floriana Loshaja iz 25. minute.

Oglasili se iz OHR-a: Evo šta je Christian Schmidt rekao o napadu na povratnike u Gacku

U nastavku je uslijedio preokret gostiju u režiji Hajradinovića, koji je prvo namjestio gol Nuni Da Costi u 53. minuti za 1:1, da bi potom asistirao Mortadhi Benu Ouanesu za 1:2 u 71. minuti.

Hajradinović je time došao do učinka od 15 asistencija u turskom šampionatu, 16. ove sezone, po čemu je apsolutni lider.

Obje Hajradinovićeve asistencije pogledajte OVDJE.

Kasimpasa se ovom pobjedom probila na peto mjesto i ima 43 boda, tri manje od četvrtog Besiktasa, uz utakmicu više.