Maestralni Višća srušio veliki Fener i ostavio ga bez titule

U 32. kolu turske Superlige Basaksehir je na svom terenu sa 2:1 savladao Fenerbahce, napravivši tako odlučujući korak ka Evropi dva kola prije kraja šampionata.

Junak pobjede bio je sjajni Edin Višća koji je za samo pet minuta u nastavku slomio favorizovanog protivnika.

Prvo je u 60. minuti presjekao jednu loptu i preciznim udarcem pogodio za 1:0, a samo pet minuta poslije iz slične pozicije je po drugi put pogodio mrežu 'Fenera' za 2:0.

Do kraja su gosti samo uspjeli ublažiti poraz golom Mehmeta Topala, a prethodno je Robin van Persie promašio jedanaesterac.

Ne samo da je Edin Višća otvorio put Basaksehiru ka Europi nego je praktično oteo titulu Fenerbahčeu. Dva kola prije kraja prednost Bešiktaša na čelu tabele iznosi šest bodova i samo čudo može spriječiti slavlje crno-bijelih orlova.