Historijski uspjeh: Vels nadigrao Belgiju i prošao u polufinale

Fudbalska reprezentacija Velsa je u veoma zanimljivoj utakmici priredila senzaciju te se pobjedom protiv selekcije Belgije plasirala u polufinale Evropskog prvenstva u Fracuskoj.

Vels je u četvrtfinalu 15. Evropskog prvenstva u Francuskoj na stadionu "Pierre Mauroy" u Lillu savladao Belgiju konačnim rezultatom 3:1.

Belgija je povela prva golom Radje Nainggolana u 13. minuti, dok je Vels izjednačio preko Ashleya Williamsa u 31. minuti, te se na odmor otišlo kod rezultata 1:1.

Reprezentacija Velsa je u drugom poluvremenu pametno iskoristila prilike koje je kreirala te je golovima Hala Robson-Kanua u 55. i Sama Vokesa u 86. minuti došla do pobjede od 3:1, čime se plasirala među četiri najbolje reprezentacije Evrope.

Podsjetimo, prvi polufinalista je selekcija Portugala nakon pobjede na jedanaesterce u četvrtak protiv Poljske.

Upravo će se u polufinalu Evropskog prvenstva sastati selekcija Portugala i večerašnjeg pobjednika Velsa.

U subotu je na programu treća utakmica četvrtfinala u kojoj se u 21. sat sastaju Njemačka-Italija.