Veliko slavlje u Madridu može početi: Real je prvak Španije

0

Nogometaši Real Madrida 36. put su prvaci Španije. Osigurali su naslov  četiri kola prije kraja porazom Barcelone kod Girone 2:4.

Christensen je zabio u 3. minuti za vodstvo Katalonaca, da bi u Dovbyk samo minutu kasnije bio strijelac za 1-1.

Barca je do vodstva stigla u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je iz penala pogodio Lewandowski.

Ovo je privrednik godine u Bosni i Hercegovini: Zaljubljenik u fudbal koji zapošljava 700 ljudi

Ipak, u nastavku Girona u sedam minuta zabija tri gola i riješava pitanje pobjednika. Portu je za 2-2 zabio u 65., u 67. strijelac je bio Gutierrez, da bi Portu opet zatresao mrežu gostiju u 74.

Kraljevski klub tako četiri kola prije kraja ima 13 bodova više od Girone, te 14 više od Barcelone te je i teoretski osigurao naslov prvaka.