Veliko iznenađenje u Ligi prvaka: Ispali Dinamo i Crvena Zvezda

Veliko iznenađenje desilo se večeras u Ligi prvaka.

Naime, Crvena zvezda, nakon što je dvije godine zaredom igrala grupnu fazu Lige prvaka, večeras je eliminisana iz najjačeg klupskog takmičenja Evrope.

Prvak Srbije gostovao je u trećem pretkolu kod Omonije u Nikoziji, koja je povela u 31. minuti golom Michaela Luftnera. Čeh je glavom ugurao loptu u mrežu uz nespretnu reakciju golmana gostiju Borjana poslije kornera.

Izjednačio je na samom kraju prvog poluvremena Mirko Ivanić, nakon dobrog centaršuta Bena.

U drugom dijelu susreta Zvezda je bila bolji tim, kao i u produžecima, ali nije uspjela postići još jedan pogodak.

Odlučivali su penali, u kojima je uspješniji bio kiparski tim – 4:2. Golman Omonije Fabiano, naime, odbranio je šuteve Falcinellija (novi napadač Zvezde, posuđen iz Bologne) i Degeneka.

Ovo je ujedno prvi poraz beogradske ekipe nakon jedanaesteraca u Evropi poslije čak 32 godine.

Omonija - Crvena Zvezda - undefinedFoto: scsport.ba: Omonija - Crvena Zvezda

Ferencvaros je večeras izbacio zagrebački Dinamo iz Lige prvaka.

Mađarski šampion slavio je na svom terenu sa 2:1 u susretu trećeg pretkola elitnog klupskog takmičenja Starog kontinenta.

Poveli su domaći već u drugoj minuti. Akciju je pokrenuo naš reprezentativac Eldar Ćivić, koji je pasom lansirao Nguena na krilu, a Norvežanin afričkog porijekla potom centrirao strijelcu Gergu Lovrencsicsu za 1:0.

Hrvatski prvak je izjednačio u 23. minuti, autogolom Myrta Uzunija. Međutim, isti igrač se pokazao kobnim za Zagrepčane, jer je u kontranapadu pogodio za 2:1 u 65. minuti i tako se iskupio.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, koji je Ferencvarosu otvorio vrata play-offa Lige oprvaka.

U ovom meču, osim Ćivića, nastupila su još dva naša Zmaja. Adnan Kovačević je igrao do 73. minute za mađarsku ekipu, kada je izašao zbog povrede, dok je Amer Gojak igrao do 71. minute (zamijenio ga Gavranović).

U play-off se večeras plasirao i Maccabi Tel Aviv, koji je sa minimalnih 1:0 savladao Dynamo iz Bresta.