Veliki uspjeh Ukrajinaca: Savladali Island i odigurali učešće na Evropskom prvenstvu

0

Reprezentacija Ukrajine je pretposljednji učesnik UEFA Evropskog prvenstva u Njemačkoj koje se igra ovoga ljeta.

Nakon što su u polufinalu baraža kvalifikacija savladali reprezentaciju naše Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 na "Bilinom polju" u Zenici, večeras su u finalnom susretu nadigrali reprezentaciju Islanda i slavili pobjedu identičnim rezultatom – 2:1.

Islađani su došli u vodstvo pogotkom Gudmundssona u 30. minuti. Ukrajina je bila blizu izjednačenja u 39. minuti kada je Yaremchuk postigao pogodak ali je isti poništen zbog ofsajda. U drugom poluvremenu Ukrajina je zaigrala mnogo bolje. Najprije u 54. minuti pogotkom Tsygankova dolazi do izjednačenja, a zatim i pogotkom Mudryka u 84. minuti do velike pobjede s kojom je osigurala učešće na smotri najboljih evropskih fudbalskih reprezentacija.

Ramo Isak razgovarao s čelnikom MUP RS nakon napada na bošnjačke povratnike - evo šta su dogovorili

Ranije večeras Gruzija je savladala Grčku rezultatom 1:0 čime je osigurala svoj prvi nastup na Evropskom prvenstvu u historiji, a u toku je i susret koji će odrediti posljednjeg putnika na EURO ovoga ljeta između Walesa i Poljske, piše scsport.ba.