Veliki derbi Premijer lige BiH na Tušnju: Rođeni odnijeli sva tri boda u Mostar

1

Nogometaši Tuzla Cityja i Veleža, mečom na Tušnju danas su otvorili 17. kolo M:tel Premijer lige BiH.

Susret u Tuzli obilovao je dobrim šansama i golovima što je najvažnije, a pobjedu je odnio Velež (3:1).

Domaći su meč počeli u sastavu: Fejzić, Barišić, Morris, Rugašević, Nikolić, Karjašević, Džafić, Maksimović, Nukić, Doffo, Ramić.

Tim iz Mostara od prve minute igrao je u sljedećem sastavu: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Dario, Osmić, Vehabović, Radovac, Cvijanović, Brandao, Mulić.

Već na samom otvaranju uitakmice, Tuzla City je povela. Nakon kornera pogodio je Maksimović. Igrala se 12. minuta.

Nakon primljenog gola, Mostarci su se otvorili. Prvo je Brandao u 30. minuti pao u šesnaestercu domaćih, ali nije bilo penala.

Na drugoj strani, Karjašević je nekoliko sekundi kasnije uzdrmao prečku gola Bogdanovića.

Velež je do kraja prvog dijela došao do izjednačenja. Igrala se 35. minuta kada je Samir Radovac postigao gol za 1:1.

U drugom dijelu, Velež je došao do vodstva. Fejsal Mulić je fenomenalno pogodio iz slobodnjaka. Eurogol napadača Veleža u 55. minuti.

Nakon toga Velež je imao bolje prilike, i u 93. minuti došao do trećeg gola, s kojim su tri boda otišla u Mostar.

Večeras na Pecari se sastaju Široki Brijeg i Sloboda, a preostala četiri susreta na rasporedu su sutra.