Veliki bh. derbi pripao Zrinjskom: Kunić srušio Želju pod Bijelim brijegom

Facebook / Kunić srušio Želju pod Bijelim brijegom

Nogometaši Zrinjskog u derbiju kola sa 2:1 pobijedili su Željezničar. Oba gola za bivšeg prvaka Bosne i hercegfovine postigao je Petar Kunić, u 36. i 81. minuti.

Igrala se 36. minuta kada je mrežu Plavih prvi put pogodio Kunić. Ibanez je ubacio loptu iz kornera, Gojković je šutirao glavom, a Kunić zatresao mrežu Erića.

Željezničar je u 56. minuti došao do izjednačenja Pod Bijelim brijegom. Veselinović se nekako uspio osloboditi svojih čuvara na lijevoj strani i ubaciti u sredinu za Štilića koji je rutinskim udarcem savladao Brkića.

Kada se očekivalo da će tim s Grbavice u Sarajevo odnijeti bod, ponovo je na scenu stupio Kunić. Rugašević je ubacio sa lijeve strane za Čurjurića koji je šutirao, a loptu na putu ka golu skrenuo Kunić za vodstvo domaćih. Na semaforu je pisalo da se igra 81. minuta.

Plavi su do kraja pokušavali doći do boda, ali nisu uspjeli - Zrinjski je pobijedio sa 2:1.

S ovom pobjedom Sarajevo je ostalo lider na tabeli.