Velika pobjeda nakon velikog djela: Željezničar slavio protiv Slobode

0
S. P. M.

Željezničar je slavio na Grbavici protiv Slobode rezultatom 1:0.

Nakon ove pobjede Željezničar je i dalje na četvrtom mjestu, a Sloboda je sada na dnu tabele, na 12. mjestu.

Prije početka utakmice navijači Željezničara su prikupli igračke za djecu Turske i Sirije pogođenim razornim zemljotresima.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

Početak utakmice je bio miran, bez većih uzbuđenja.

Andrija Drljo se prvi okušao ispred gola Tuzlaka u 10. minuti, ali je pokušaj bio daleko od gola.

U 20. minuti sudija Dražen Marić pokazuje na bijelu tačku, penal za Željezničar i žuti karton za golmana Semira Bukvića. Nedim Mekić je precizan, 1:0.

Lopta je pogodila Edina Cocalića u ruku, gosti traže penal u 31. minuti, ali Marić ne mari, igra se nastavila.

Drljo ubacuje iz kornera u 45. minuti, Clarismario Santos Rodrigues je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla daleko od gola Tuzlaka.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪ 🆚 FK Željezničar - FK Sloboda 1:0

Posted by FK Željezničar on Saturday, March 4, 2023

Eldar Mehmedović je požutio u 50. minuti nakon prekršaja nad Irfanom Jašarevićem.

Joseph Amoah šutira nakon kornera Drlje u 53. minuti, no lopta ide pored gola.

Izmjene u redovima Tuzle, Marko Pervan i Adi Alić izlaze, ulaze Said Husejnović i Kenan Delić u 59. minuti.

Još dvije izmjene Slobode, 66. minuta, Adam Vošnjak i Almir Bekić umjesto Eldara Mehmedovića i Jasmina Osmića. Željo s prvom izmjenom, izbacuje Amoaha, ulazi Armin Hodžić umjesto.

Melvin Osmić dobija žuti u 66., minut kasnije Drljo također, prvi za domaću ekipu.

Hodžić je šutirao sa 20 metara u 72., ali ide na pogrešnu stranu stative.

Plavo-bijeli su zatvorili odbranu u 76., zadnji vezni Haris Hajdarević ulazi umjesto Sulejmana Krpića.

Sjajna prilika gostujeće ekipe u 84. minuti, volej Saše Maksimovića, ali loptu glavom spašava Aleksandar Kosorić.

Maksimović dobija žuti karton zbog prigovora u 87., propustit će utakmicu protiv Leotara u narednom kolu.

Fudbaleri Željezničara su u okviru 21. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Slobodu sa 1:0. 🔵⚪ 📝 Više informacija na www.fkz.ba 📷 Damir Hajdarbašić, www.fkz.ba