Velež ponovo savladao Tuzlu City i na najbolji način najavio finale Kupa BiH

0

Po treći put u skoro mjesec i pol dana fudbaleri Veleža su savladali ekipu Tuzle City.

Nakon dvije pobjede u polufinalu Kupa BiH, Rođeni su danas na svom terenu sa minimalnih 1:0 još jednom savladali ovog rivala.

Trener Feđa Dudić malo je kombinovao sastav budući da u srijedu njega i njegove momke očekuje finalna utakmica Kupa naše zemlje protiv Sarajeva u Zenici.

Dr. Hadžiahmetović: Na lokalne izbore u FBiH stranka Naprijed izlazi samostalno

No i pored toga Mostarci su bili bolji protivnik i zasluženo su došli do pobjede u ovom meču.

Gol vrijedan velika tri boda koja bi im trebala biti vjetar u leđa pred utakmicu sezone za četiri dana postigao je Nermin Haskić u 59. minutu susreta.

Sjajni napadač je u igru ušao samo tri minuta ranije prije nego što će postići gol i tako se vratio na teren nakon duže pauze zbog povrede.

Velež je sada peti sa 41 bodom, dok su Tuzlaci i dalje drugi sa 53 osvojena boda i oni su u prošlom kolu već osigurali nastup na eurosceni naredne sezone.

Da li će u tome uspjeti i Rođeni ostaje da se vidi.

Meč finala Kupa Bosne i Hercegovine je na rasporedu u srijedu na stadionu Bilino polje, a počet će u 19 sati.