Velež ispao iz četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine: Široki Brijeg slavio pobjedu u Mostaru

0

Nogometaši Veleža porazom (2:3) na domaćem terenu revanš susreta četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine oprostili su se od daljeg učešća u takmičenju - prvi susret (2:1).

U početnom dijelu susreta nogometaši Širokog Brijega su stigli do vodstva od 1:0. Mrežu je zatresao Chinedu u 14. minuti.

Širokobriježani se nisu zadovoljili minimalnim vodstvom, pa su u 20. minuti udvostručili prednost golom Kpana.

Konaković poručio ambasadoru Izraela u Srbiji: Vi ste sramota diplomatije i ljudska ste sramota!

Velež je nakon nekoliko dobrih propuštenih prilika uspio smanjiti rezultat i održati se u borbi za prolaz u nastavak takmičenja. Sjajno je Guliasvili iz slobodnjaka pogodio za 1:2.

Rođeni nisu odustajali te su u finišu prvog poluvremena stigli do izjednačenja još jednim golom Guliasvilija u 43. minuti (2:2). Velež je nakon toga imao sjajnu šansu za vodstvo, ali nije je uspio iskoristiti.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - NK Široki Brijeg 2:2 41' I G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L! Guliashvili pogađa za 2:2! BRAVO GIGI! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg

Posted by FK Velež Mostar on Thursday, March 14, 2024

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:2.

Nastavak igre donio je uzbuđenje u 50. minuti kada Haskić pogađa prečku gostiju. Evidentno je da se napadač mostarskog kluba nalazi u krizi.

Mostarci su imali još nekoliko dobrih prilika za pogodak, ali se nisu uspjeli nagraditi. Propuštene šanse u 75. minuti donijele su i crveni karton koji je zaradio Domić te je Velež ostao bez igrača na terenu.

Haskić je pred kraj susreta(84. minuta) imao još jednu sjajnu šansu, ali je glavom šutirao pored gola.

Nogometaš Širokog Brijega Lukić je zapečatio sudbinu Mostaraca da bijele tačke u sudijskoj nadoknadi (3:2).

Široki Brijeg je nakon rezultata 3:2 u Mostaru plasirao se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.