Valverde se kockao sa Messijem: Zbog gluposti će se imati vremena kajati

Barcelona je jedva izvukla bod u meču protiv Bilbaoa (1:1), a trener Ernesto Valverde je riješio da u startnu postavu za duel s nezgodnim Baskijcima ne uvrsti Lionela Messija i to ga je umalo koštalo sva tri boda.

Igrao se 41. minut kada je Susaeta centrirao, pronašao sjanog De Marcosa, koji je uspio matirati Ter Stegena za 1:0 u korist Bilbaa.

Mogla je Barca ekspresno da izjednači, ali je udarac Coutinha u 44. minutu golman gostiju Simon uspio da ukroti.

U nastavku, Barcelonu je u 63. minutu, ponovo preko Couthina imala priliku da izjednači na 1:1, ali je pogodio samo prečku.

I onda, u 84. minutu, Messi ubacuje loptu pred gola gostiju, a Munir El Haddadi uspijeva da je gurne iza leđa Simona za 1:1.

U 90. minutu, nova velika šansa za Katalonce, Ivan Rakitić prihvata loptu u kaznenom prostoru rivala, ali šutirao je preko gola Bilbaa.