Uživo sa utakmice Konferencijske lige iz Švedske: Elfsborg - Velež 1:1, bravo Rođeni

0

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos prve utakmice 3. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Elfsborga i Veleža.

Susret se igra na Boras Areni od 18.45 sati.

Jedini preostali predstavnik BiH u europskim takmičenjima pokušat će da priredi još jednu senzaciju, nakon što je u drugom pretkolu Konferencijske lige eliminisao grčki AEK.

Susret se igra na Boras Areni  - undefined

Elfsborg je favorit pred svojim navijačima, a Rođeni žele izvući što pozitivniji rezultat pred revanš na Grbavici koji je na programu narednog četvrtka, 12. augusta.

FT

Velež je herojski odigrao na Boras Areni u Švedskoj - Mostarci su u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske UREFA lige protiv Elfsborga u gostima odigrali 1:1.

Naš tim je pokazao zube Šveđanima u prvom meču i nastavio europsku priču.

90'+3'

Super, sudija svira ofsajd u kojem su se našli domaći.

Još 100 sekundi do kraja.

90'+2'

Vehanović je dobio žuti karton.

Bolje žuti nego kontra.

Stao je pred loptu i tako spriječio mogući napad Elfsborga.

90'

Sudija je donio odluku da se igra još 4 minuta.

89'

Nova izmjenakod Rođenih - Georgijević je na terenu.

Dudić je donio odluku da "pod tuš" ode odlični i borbeni Dženan Zajmović.

88'

Uhhhhhhh - kakav je ovo bio šut.

Radovac je opalio "bombu" - fijuknulo je pored desne stative.

83'

Zajmović je bio u kontri, ali nije uspio bolje šutirati.

Rođeni su pred odličnim rezultatom.

Još sedam minuta do kraja susreta, plus sudijska nadoknada.

79'

Mogao je poljski sudija pokazati na penal.

Obren Cvijanović je bio u kaznenom prostoru. "Prosuo" jedan lažnjak, pa drugi i onda je oboren.

Sudija je samo odmahnuo rukom.

78.

Radovac je pucao nekoliko puta prema golu domaćina, ali je odbrana Elfsborga uvijek blokirala šut.

Naš tim je bolji u finišu susreta.

Ostalo je još 12 minuta.

73'

ŠTETTTTTAAAAAAA

Kakva je ovo samo bila prilika - Ćosić je obišao golmana, ali je otišao previše ukoso u ugao iz kojeg nije mogao uputiti udarac.

Bit će korner za Rođene.

64'

Brandao i Radovac ulaze u igru, izlaze strijelac Radović i Pršeš.

Feđa Dudić zna šta radi...

63'

Opasno je billooooooo.

Bogdanović je istrčao s gola i spasio siguran gol.

Ostaje 1:1.

62'

Korner za Velež.

Idemooooooo - treba nam taj gol, iako je i ovih 1:1 sjajno.

60'

Pršeš je "požutio". Treći igrač Veleža u notesu poljskog sudije. Šveđani imaju dva žuta.

Ne igra se grubo, ali da se igra borbreno - igra.

Sat vremena je prošlo - 1:1.

56'

Pršeš je pucao, nakon dobre akcije našeg tima.

Mostarci su dugo dsržali loptu u nogama po lijevoj strani.

Na kraju došla je do Pršeša koji je pucao sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

51'

Hasanović je dobio žuti karton.

Tempo je identičan oiz prvog dijela - Velež drži visok ritam igre, dolično se nosi sa Šveđanima.

51'

Slobodan udarac za domaće. na nekih 25 metara od gola našeg tima.

Larsson je pokušao - ali slabo.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvih 45. minuta rezuiltat je 1:1.

HT

Poluvrijeme - 1:1.

Detalji sa utakmice Elfsborg - Velež - undefined

45'

Drugi na utakmici - iz predthodnog Rođeni su postigli gol za vodstvo od 1:0.

41'

Napada Velež. Brzo izjednačenje Elfsborga nije zbunilo pulene trenera Feđe Dudića.

Mostarci žele drugi gol - napadaju, dobro je za sada.

Ovo je odličan rezultat.

37'

Novi korner za domaće.

Peti korner za domaći tim - dobro se i ovoga puta završilo.

Ostaje 1:1.

Još osam minuta do kraja prvog dijela.

34'

GOOOOLLLLL za Elfsborg.

Zeljković je zakasnio, a domaći snalažljivi i odmah su uzvratili.

Na semaforu je sada 1:1.

Frick je strijelac.

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - Velež vodi.

Korner je bio za Rođene, a u gužvi najbolji Slaviša Radović.

Boras Arena je na nogama - velež vodi 1:0.

32'

Štetttttaaaaa - mogao je Velež povesti.

30'

Uhhhhh. Imali smo sreće.

Pršeš je pogriješio, bio je spor, a Larson pucao. Bogdanović je sjajno odbranio i spasio siguran gol.

Korner za Elfsborg.

19'

Dok se ništa zanimljivo ne dešava na terenu, na tribini gdje su navijači Elfsborga primjetili smo i zanimljiv transparent - spomenuli su bosanski specijalitet - ćevape.

I to i ne baš najboljem riječniku.

"Je..š ćevape, köttbullar (švedski ćevap) je život”.

Navijači Elfsborga spomenuli su i ćevape - undefined

14'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga ekipa Elfsborga.

Naša odbrana je odlično reagirala - idemo dalje.

10'

Imali smo sreće. Šveđani su imali slobodan udarac na 19 metara.

Dugo je trajalo namještanje igrača Elsfborga, da bi lopta prošla pored stative.

Opasna situacija i slobodnjak pred golom Veleža - undefined

Ostaje 0:0.

9'

Prvi žuti karton - Tarik Isić je upisao u notes poljskog sudije.

8'

Velež igra otvoreno.

Nisu se prepali opasnih Šveđana, koji su Milsamiju koje je izbacilo Sarajevo, u dva susreta postigli devet golova.

5'

Omar Pršeš je sjajno šutirao - lopta prolazi pored gola.

5'

Glavni sudija meča je Poljak Pawel Gil, a pomoćnici su Konrad Sapela i Marcin Borkowski.