Uživo sa meča Konferencijske UEFA lige: Velež - Coleraine 2:1, Brandao dva gola

0

Na našem portalu možete uživo pratiti prijenos prve utakmice konferencijske lige sa Grbavice u kojoj mostarski Velež dočekuje Coleraine iz Sjeverne Irske.

Susret počinje u 20:30 sati.

FT

Večeras Mostar neće spavati. Nogometaši Veleža su u prvom europskom nastupu nakon 33 godine na Grbavici sa 2:1 nadigrali Coleraine iz Sjeverne Irske.

Rođeni su izabrali Sarajevo za svoj prvi europski nastup u novijoj historiji i nisu pogriješili.

Toplo su primljeni u Sarajevu, posebno na Grbavici, i Velež sa minimalnom prednošću ide u goste u Sjevernu Irsku.

90'

Turski sudija je donio odluku da se igra još pet minuta.

87'

Od devete minute kada su postigli gol do 87. tek sada igrači Colerainea pucaju prema golu Veleža.

Pucali su, ali je lopta otišla preko gola.

80'

Još 10 minuta do kraja susreta, lijepa vijest iz Širokog Brijega - naš tim vodi 2:0 protiv Vllaznije.

Bravo, momci sa Pecare.

75'

Još 15 minuta do kraja susreta, Velež ima vodstvo od 2:1 i igrača više na terenu.

Idemo po treći gol.

Znamo da Dudić i njegovi puleni neće stati.

70'

Grbavica je proključala, pjesma se čuje - Red Army i Rođeni pjevaju.

Slavit će se večeras u BiH i Mostaru.

Nogometaši Veleža su ponos BiH.

Večeras je i Mostarka Lana Pudar obradovala cijelu BiH - osvojila je srebrenu medalju na Europskom prvenstvu u plivanju u Rimu.

66'

Brandao je rutinski realizirao penal, a gosti nastavljaju meč sa 10 igrača.

Isključen je Traynor koji je dobio crveni karton, jer je zaustavio šut Vehabovića rukom.

66'

Brandaoooooooooo goooooooollllllll

65'

Penaaaallllll za Velež.

62'

Novi korner.

Ćosić je pucao, odbrana gostiju blokira.

60'

Vehabović je pucao po golu Colerainea, ali mlako.

Ovo je bio prvi udarac u okvir gola u drugom dijelu.

Velež - Coleraine  - undefined

57'

Nova izmjena za Velež - izlazi Nemanja Anđušić, a u igri je Vehabović.

Bivši igrač Sarajeva je imao dvoije sjajne prilike, ali večeras nije imao sreće.

ŠIROKIIIIII je poveo na Pecari, vode 1:0.

54'

Brandao je ukrao jednu loptu, Pršeš je pokušao da ubaci loptu, ali je zbunjena odbrana gostiju spasila siguran gol.

Velež napada od prve minute nastavka.

Pjesma se čuje sa tribina, ne prestaje. Novi korner za Rođene.

48'

Široki Brijeg igra 0:0 na svom terenu protiv albanske Vllaznije, a Sarajevo je nešto rabnije odigralo 0:0 u Moldaviji.

Više o meču tima s Koševa protiv Milsamija i promašenom penalu Krste Velkovskog pročitajte na linku ispid:

47'

Feđa Dudić je napravio na početku drugog dijela - jedna izmjena je očekivana, iz igre je izašao Zvonić, kojem je turski sudija progledao kroz prste i nije mu dao crveni karton u finišu prvog dijela.

Isić je ušao umjesto Zvonića, a Pršeš igra umjesto Hasanovića.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme na Grbavici - naš tim se uspio vratiti nakon početkog tuša kada je Doherty zabio gol sa 25 metara.

Izjednačio je Brandao sa bijele tačke u finišu prvog dijela.

45'

Igrat će se još dva minuta.

Kako je ovo Ćosić odigrao, umalo 2:1 za Velež.

Još jedna pohvala za navijače - nisu prestali pjevati još od sat vremena prije početka meča.

41'

Zvonić žuti karton.

Oštar start, mogao je dobiti i crveni karton.

40'

Lakše se diše na Grbavici.

Gosti su iz jedne akcije postigli vodeći gol, ali je Brandao uspio sada postići gol.