Uživo sa finala Mundijala u Kataru: Argentina novi prvak svijeta

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli u tekstualni prijenos meča za prvo mjesto Svjetskog prvenstva u Kataru između Argentine i Francuske.

Spremni za nova uzbuđenja?

I Francuska i Argentina osvojile su po dva puta titulu svjetskog prvaka, stoga će večerašnji susret biti uzbudljiv.

Sramotno: Ambasador Rusije stao na stranu RS i vrijeđao Bosnu i Herecegovinu

Poznati sastavi Argentine i Francuske: Oba selektora priredila iznenađenja

Ovom utakmicom završit će se Mundijal u Kataru.

U subotu je u utakmici za treće mjesto Hrvatska pobijedila Maroko sa 2:1, kojima je to bila treća medalja na prvenstvima i druga bronzana.

/ Anketa

Ko će biti svjetski prvak u Kataru?
Rezultati
KRAJ

Argentina je prvak svijeta!!!

Gledali smo sjajnu utakmicu u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

U regularnom dijelu bilo je 2:2. nakon produžetaka 3:3. I onda penali.

Drama se nastavlja, kraj produžetaka.

Prije penala Francuska je imala šansu za 4:3, pa  u kontri ponovo Martinez.

Ništa nije pogođeno. Slijede penali.

120'+1

Još tri minuta produžetka.

Sudijska nadoknada će trajati 180 sekundi.

120'

ŠANSA ZA FRANCUSKU - Kolo Muani je skočio sjajno.

Pucao je glavom, ali lopta ide pored gola.

119'

KORNER ZA ARGENTINU - Nova šansa za Gaučose. Messi ubacuje.

Ništa, ostaje 3:3.

Sve smo bliži penalima.

118'

GOL ZA FRANCUSKU - Mbappe je siguran.

Lijepo je opucao, uz samu stativu.

Drama se nastavlja, sada je 3:3.

117'

PENAL ZA FRANCUSKU

Montiel je igrao rukom, poljski sudija pokazao na penal.

108'

GOLLLLLLLL ZA ARGENTINU

Messi je strijelac.

Martinez je pucao, ponovo loše.

Onda je lopta došla do Messija - koji pogađa.

VAR se nije oglasio, Argentina vodi 3:2.

107'

ŠANSA ZA ARGENTINU - Messi je pucao.

Nije to bilo loše, ali je Lloris ponovo sjajan.

106'

Idemo dalje - još 15 minuta finala u Kataru.

KRAJ 1. PRODUŽETAK

Kraj prvog produžetka

105'

ŠANSA ZA ARGENTINU - prvo je pucao Lautaro Martinez, ali saigrač Edina Džeke je blokiran.

U nastavku Varane je postavio glavu i spasio čisti gol.

U nastacvku ponovo Martinez, ali "Mister promašaj" se ponovo obrukao.

100'

KORNER ZA FRANCUSKU - Aktuelni svjetski prvaci su bolji. Napadaju.

I dalje čekamo na pravu priluku u produžetku.

I dalje je 2:2.

95'

Ništa se ne dašava. Oprezni su i jedni i drugi.

Tek nas čeka prava drama.

91'

Krećemo u pola sata nove drame.

PRODUŽETAK

Kraj regularnih 90 minuta.

Idemo u produžetke.

90'+7'

ŠANSA ZA ARGENTINU - Messsi je pucao. Lloris fenomenalno odbranio.

Samo korner.

90'+5'

ŠANSA ZA FRANCUSKU - Opasno se igra Argentina u završnici regularnog dijela.

Razigrao se Mbappe i nekoliko puta opasno zaprijetio.

90'+4

KORNER ZA FRANCUSKU - Ofanziva Francuske. Trikolore žele treći gol.

90'

SUDIJSKA NADOKNADA - Igrat će se još osam minuta sudijske nadoknade.

Kako stvari stoje - idemo u produžetke.

87'

FRANCUZI TRAŽE PENAL - Thuram pada u duelu s Fernandezom, svi Francuzi traže najstrožu kaznu, a poljski sudija pokazuje žuti karton Marcusu Thuramu zbog simuliranja...

82'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL ZA FRANCUSKU

Mbappe je ponovo strijelac. Sjajna akcija i sve je na početku.

Mbappeu su ovo šesti i sedmi gol na prvenstvu, čime je prestigao Messija na ljestvici najboljih strijelaca... I to u samo tri minute, kakva drama u Dohi!

Rezultat je 2:2.

79'

GOLLLLLLLLLL ZA FRANCUSKU - Mbappe je pucao.

Lopta je otišla u desnu stranu, golman je bio blizu, ali je udarac bio prejak.

Slijedi li drama? Sada je 2:1 za Argentinu.

78'

Kolo Muani je oboren. Poljski sudija pokazuje na penal. Čist je penal.

Mbappe će pucati.

75'

ŠANSA ZA ARGENTINU - Brzo ide vrijeme za Argentince.

Fernandez šutira iz daljine ravno u Llorisa.

Zanimljivost - deseti udarac na francuski gol (šesti u okvir gola prema Llorisu).

70'

ŠUT MBAPPEA - Mbapppe je prvi put opucao prema golu Argentine u 70. minuti.

Loše je Francuz pucao. Nema promjene rezultata.

68'

PRVI ŠUT FRANCUZA NA GOL - Kolo Muani je pokušao glavom, ali neprecizno.

Zapisali smo 68. minutu i prvi šut Francuza.

67'

KORNER ZA FRANCUSKU - Možemo li gledati rezultatski zanimljiviju utakmicu.

Korner ništa dobrog Francuzima nije donio.

Pjesma i dalje ne prestaje.

66'

IZMJENA FRANCUSKA - Di Maria izlazi, veliki aplauz za strijelca drugog gola.

Ušao je Acuna koji se "navodno" povrfijedio na zagrijavanju.

60'

ŠANSA ZA ARGENTINU - Ponovo je Argentina opasnija. Nakon što je Alvarez pucao, a Lloris odbranio - Leo Messi je na nekih 7 metara od gola Francuske pucao.

Ali, lopta mu je otišla "preko noge".

55'

Rabiot je s leđa sapleo De Paula uz aut-liniju i opravdano dobio žuti karton.

54'

KORNER ZA ARGENTINU - Treći korner za Argentinu.

Ništa ni na drugoj strani.

52'

KORNER ZA FRANCUSKU - Više od 50 minuta čekali smo na prvi korner za Francusku.

Argentina je do sada izvela dva kornera. I rezultat je 2:0 za Argentinu.

Može li i u golovima i u kornerima biti 2:1 za Argentinu?

nakon lošeg ubačaja sa ugla - na to ćemo još morati pričekati.

Ostaje Argentina 2. Francuska 0.

50'

I u drugom dijelu Argentina je bolja.

Napadaju Gaučosi, dok su Trikolori i dalje na terenu samo posmatrači.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Da li je ostalo još samo 45 minuta na ovom Mundijalu - ili ćemo dočekati nove produžetke pa i penale?

HT

Poluvrijeme u Dohi.

Argentina vodi 2:0 - strijelci su Messi i Di Maria.

45'+4'

Ne mogu Francuzi doći do kaznenog prostora Argentinaca.

Zatvoreni su svi prilazi golu.

A na tribinama pjesma - Gaučosi ne prestaju.

45'

SUDIJSKA NADOKNADA - Loše je ovo po Francuze. Imaju nadu da do krahja prvog dijela smanje vodstvo.

Igrat će se 7 minuta sudije nadoknade.

40'

IZMJENE FRANCUSKA - Šta je ovo? Prve izmjene već nakon 40 minuta.

Didier Deschamps je u šoku - dvostruku izmjenu je priredio.

Iz igre je izašao Ousmane Dembele, krivca za prvi gol. Odmah za njim i Olivier Giroud.

U igri su Marcus Thuram, čiji otac Lilian sjedi na tribinama, te strijelac gola protiv Maroka Randal Kolo Muani.

34'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL

Angel Di Maria je strijelac - Argentina vodi 2:0.

Sjajna je ovo bila akcija. Messi je dodao do Mac Allistera ovaj pronalazi Di Mariju koji se iz drugog plana gađa za velikih 2:0!

33'

Malo mirniji tempo igre na Lusail stadionu.

Argentina s razlogom želi malo primriti tempo, koji je u prvih pola sata zaista bio pakleni.

29'

KORNER ZA ARGENTINU - Novi korner za Gaučose.

Messi je ubacio, ali je kasnije sviran ofsajd.

26'

ŠANSA ZA FRANCUSKU - Slobodan udarac za Francuze, ali ništa nisu uspjeli napraviti.

24'

Pogledajte ludnicu u Napulju, gradu u kojem je Maradona proveo najljepše dane u karijeri.

Napolitanci su uz Argentinu.

Snimak je s Piaze Dante prije meča - ali ga je lijepo vidjeti u danu kada gledamo finale Mundijala. Prvo bez Diega Maradone.

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL

Messi je strijelac. Lloris u jednu stranu, lopta u drugu.

Argentina vodi 1:0.

22'

PENAL ZA ARGENTINU

Di Maria je bio u prodoru i oboren je. Poljski sudija pokazuje na bijelu tačku.

Leo Messi uzima loptu.

19'

Ovo može biti lijepa prilika za gol.

Francuska ima slobodan udarac. Nakon ubačaja s boka, pucao je Giroud, ali uz prekršaj.

Poljski sudija Szymon Marciniak svira faul u napadu. I bio je.

17'

ŠANSA ZA ARGENTINU - Gaučosi bolji, opasniji, ali se sada Di Maria obrukao.

Morao je ovo bolje završiti, dobio je loptu na 16 metara, ali je očajno pucao - loptu je poslao na tribine

14'

Prva konkretnija akcija Francuske.

Tražio se Mbappe, ali je golman Martinez bio brži.

Ostaje 0:0.

11'

Nastavljena je utakmica.

10'

PREKID - Llorisu, golmanu Francuske, se ukazuje ljekarska pomoć.

Nakon jednog duela požalio se na povredu. Nije dileme - nastavit će susret.

9'

KORNER ZA ARGENTINU - Sjajna akcija Gaučosa. Dugo je lopta kružila oko kaznenog prostora.

Na kraju je pucao Alvarez i izborio korner.

6'

Hoće li Messi dostići Maradonu? Messi mora da osvoji Svjetsko prvenstvo da bi mogao da stane uz rame Diegu Armandu Maradoni.

Ovo je, inače, prvi Mundijal bez Maradone među živima, a posljednji koji igra Lionel Messi.

5'

NIJE BILO LOŠE - Konkretnija prilika i solidan udarac.

Pucao je Alvarez s nekih 25 metara, ravno u - Llorisa.

3'

Argentina ima više loptu u nogoama, ali to je očekivano.

1'

Počela je utakmica.

15:55

Sjajna je atmosfera na stadionu.

Došli smo do kraja. Poslije nešto manje od mjesec dana stigli smo i do finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Na stadionu Lusail će zeleni pravougaonik pokazati ko je u ovom trenutku najbolja reprezentacija na svijetu – Argentina ili Francuska.

15:50

Završene su himne Argentine i Francuske.

15:40

Malo iznenađenje selektora Argentine.

Lionel Scaloni se odlučio da meč počne ufanzivnoj formaciji 4-3-3. Sa povratkom Di Marije u startnoj postavi.

15:35

Selektori su odredili početne sastave:

Ovo je sastav Argentine: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico; Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Leo Messi, Julian Alvarez.

Ovo je sastav Francuske: Lloris - Kounde, Varane, Upamecano, T. Hernandez - Griezmann, Tchouameni, Rabiot - O. Dembele, Giroud, Mbappe.

15:30

ARGENTINA - FRANCUSKA 3:2

ARGENTINA (4-4-2): E. Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico - Di Maria (GOL), De Paul, Fernandez, Mac Allister - Messi (DVA GOL), Alvarez

FRANCUSKA (4-2-3-1): Lloris - Kounde, Varane, Upamecano, T. Hernandez - Tchouameni, Rabiot - Dembele, Griezmann, Mbappe (DVA GOLA) - Giroud