Uživo sa Bilinog polja sa kvalifikacija za Europsko prvenstvo: Bosna i Hercegovina - Lihtenštajn 2:1

2

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se u okviru 5. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo sastaju Bosna i Hercegovina i Lihtenštajn.

Utakmicu sa Bilinog polja možete u tekstualnom prijenosu iz minuta u minut na našem portalu.

Reprezentacija BiH nakon četiri odigrana kola ima samo tri boda i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Internetom se širi snimak kontroverznog gola. Nesvakidašnji odgovor rivala

Pobjeda u večerašnjem duelu se nameće kao imperativ.

Standings provided by Sofascore

Susret počinje u 20.45 sati.

FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 5. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila je Lihtenštajn sa 2:1 na Bilinom polju, pred 6.000 navijača koji su bodrili Zmajeve na meču u Zenici.

Ovo je druga pobjeda Zmajeva u ovim kvalifikacijama i što je najvažnije popravili smo bodovni saldo.

No, novog selektora Mehu Kodru čeka još mnogo posla da bi Bosnu i Hercegovinu doveo do drugog mjesta koje vodi direktno na EURO.

95'

UHHHHHHHHHHHHHHH

Gosti su imali slobodan udarac. Lopta je dugo letila i završila u golautu.

Nije dobro kada strijepimo protiv Lihtenštajna.

94'

Još malo više od dva minuta. Gazibegović je sada na zemlji. žali se na povredu.

Hamulić i Kodro su na terenu - izašli su Krunić i Demirović.

92'

Džeko je pogodio okvir gola, ali je bio u ofsajdu.

Krunić je zatim postigao gol, ali neće važiti.

90'

Pih - sedam minuta je produžio utakmicu sudija.

Nismo očekivali baš ovoliko. Još 7 minuta patnje.

89'

ŠTETTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAA

Šta smo sada promašili. Nakon kornera Džeko je pucao prema golu, ali lopta neće u mrežu.

89'

Novi korner za Zmajeve.

86'

ŠTTTTEEEEEETTTTTTTTTTA

Džeko je lijepo prošao, ubacio je loptu u srce kaznenog prostora, ali, nažalost, nemamo dva Dijamanta pa da povedemo 3:1.

84'

Nakon dugo vremena korner za Zmajeve.

Sada je u kornerima 9:3 za BiH.

80'

Još 10 minuta do kraja susreta i dalje je 2:1.

Sada bi neki i potpisali da ovakav rezultat ostane do kraja.

74'

Malin je dobio žuti karton.

Sada je u žutim kartonima 2:2.

73'

ŠTETTTTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAAA

Konačno jedan dobar napad Zmajeva. No, Bilbija je zakasnio na centrašut Demirovića koji je mogao biti i bolji.

Ostaje 2:1 za BiH.

69'

Malo konfuzije u redovima gostiju. No, naši to nisu znali iskoristiti.

Promjena rezultata u našoj grupi dok čekamo treći gol Zmajeva.

Luksemburg protiv Islanda sada vodi 2:0.

65'

Naši traže crveni karton. Sudija još nije donio odluku, jer i igrač Lihtenštajna je na zemlji. I njemu se ukazuje ljekarska pomoć.

Dobio je žuti karton. Traber je zapisan u notesu sudije.

64'

Džeko je na zemlji, povrijeđen je.

Dijamant je bio u prodoru, išao je prema golu gostiju i grubo je oboren.

Malo ranije, kako smo i najavili, Tahirović je na terenu - izašao je Nalić.

61'

UHHHHHHHHHHHHHH

Opasan pokušaj Lihtenštajna. Šutirao je Beck sa 20 metara, ali Šehić je uz malo problema odbranio.

Malo ranije žuti karton dobio je i Rade Krunić.

57'

Kolašinac je dobio žuti karton. Ovo mu nije trebalo.

55'

Prvi zvižduci sa tribina. Naši su stali i jednostavno nemaju ideje da postignu treći gol.

Morat će nešto selektor Meho Kodro mijenjati.

51'

Novi korner za Bosnu. Prvi u drugom dijelu.

Pucao je Bilbija sa 10 metara, ravno u golmana gostiju.

Ostaje 2:1 za Bosnu.

50'

Na stadionu je, prema našoj procjeni, oko 6.000 navijača.

Očekivala se veća posjeta - ali je serija poraza mnoge ostavila kod kuće pored malih ekrana.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Bosna i Hercegovinu dijeli još 45 minuta od nove pobjede.

HT

Poluvrijeme na Bilnom polju.

Nakon 45 minuta - Bosna i Hercegovina 2, Lihtenštajn 1.

Sjajno su naši Zmajevi otvorili meč - prvo je Džeko postigao gol u drugoj minuti. Zatim je još jednom "natjerao" goste da postignu autogol.

Vidjeli smo i eurogol - gostiju.

45'

Ulazimo u sudijsko vrijeme. Igrat će se još 120 sekundi.

Toliko je susret produžio arbitar iz Kazahstana.

43'

Lijepe vijesti iz Slovačke - Portugal je poveo sa 1:0.

Fernandes je strijelac.

Sada tabela naše grupe izgleda ovako:

42'

Malo i zvižduka sa tribina. Ne može svaka akcija biti idealna.

Naši imaju posjed lopte, imaju vodstvo i polako grade napade prema trećem golu.

38'

Naši lijepo "vezu" - lopta se fino kreće prema golu Lihtenštajna.

Novi korner. Sedmi za Zmajeve. Gosti su izveli dva.

36'

ŠTETTTTTTTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAA

Pjanić je lijepo primio loptu. Očekivali smo završni udarac, ali je odbrana gostiju uspjela izbiti loptu u korner.

Nakon jednog još jedan korner za Zmajeve, ali nije bilo promjene rezultata.

35'

Još 10 minuta do kraja prvog dijela.

32'

Malo panike gostiju - dva brza gola Zmajeva učinili su da sada u redovima Lihtenštajna i na "jogurt pušu, kao na vruće mlijeko".

28'

Uzalud su se naši navijači podigli sada sa svojih mjesta.

Kolašinac je bio u prodoru, pobjegao je ostalim igračima, ali nije pomoćnom sudiji koji je podigao zastavicu - ofsajd je bio.

Ostaje 2:1 za Bosnu i Hercegovinu.

Susret BiH i Lihtenštajna
27'

ŠTETTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAAA

Pjanić je odlično dodao loptu do Demirovića. On je pokušao primiriti grudima, ali mu je pobjegla.

Bio je sam pred golom gostiju, ali je čuvar mreže Lihtenštajna bio oprezan.

25'

Gledamo otvorenu utakmicu - baš zanimljivu.

Pala su tri gola, a vidjeli smo i eurogol gostiju.

21'

Kakva golčinaaaaaaaaaaaaaa.

Svi na stadionu su apludirali igraču Lihtenštajna.

Sa 20 metara volejom - Wolfingera.

Nevjerovatan gol - odavno u Zenici nije ljepši viđen.

21'

GOL

18'

U kontri 3:2 nakon što smo otklonili opasnost od našeg gola poslije kornera - Džeko je sam krenuio prema golu gostiju.

Pucao je prema golu, prevario golmana, a nespretni igrač gostiju loše reagirao i loptu poslao u mrežu.

Gol je pripisan Simonu Luchingeru.

2:0 za Bosnu i Hercegovinu.

18'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

BiH - Lihtenštajn
A. K. / Radiosarajevo.ba: BiH - Lihtenštajn
17'

Gosti su tek ozbiljnije zaprijetili u 17. minzuti. Uspjeli su izboriti korner.

I to je bilo sve iz ovog napada-

14'

Džeko je krenuo po lijevoj strani. Pokušao je centrirati - ali je blokiran.

Novi korner za Zmajeve. Čak četvrti.

10'

Još jedan gol u našoj grupi - Luksemburg vodi protiv Islanda sa 1:0.

9'

Novi korner za Zmajeve. Već treći na večerašnjoj utakmici.

7'

Ljepši početak susreta nismo mogli poželjeti. Rani gol, vodstvo od 1:0 što je važno za miran nastavak susreta, ali i kvalifikacija za dolazak na EURO.

Korner za Zmajeve.

3'

DIJAMANTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Edin Džeko je strijelac. prva akcija na utakmici, lijepo dodavanje do našeg kapitena i rutinska realizacija.

Asistenciju je upisao Nemanja Bilbija.

Bosna i Hercegovina vodi sa 1:0.

3'

GOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

3'

U isto vrijeme večeras su počele i preostale dvije utakmice u našoj grupi - Slovačka dočekuje Portugal, a Luksemburg pred svojom publikom igra sa Islandom.

Javljat ćemo promjene rezultata i na tim stadionima.

1'

Počela je utakmica.

20:42

Odslušali smo i himnu Bosne i Hercegovine.

Večerašnja utakmica je i povratnički debi selektora Mehe Kodre (56) na klupu Zmajeva nakon 2008. godine.

Kodro je naslijedio Faruka Hadžibegića koji je sporazumno raskinuo ugovor s Nogometnim savezom BiH.

20:39

Igrači su na terenu, uslijedili su prvi pozdravi.

Sada ide himna gostiju - selekcije Lihtenštajna.

20:35

Večerašnju utakmicu sudi trojka iz Kazahstana: Sayat Karabayev, Alexey Dolgikh i Dmitriy Belogradov.

Četvrti sudija je također Kazahstanac Artyom Kuchin.

VAR sudije dolaze iz Portugala - Hugo Miguel i Luis Godinho.

20:30

Kada vidimo tabelu - situacija nije baš najbolja.

Zmajevi imaju svega tri boda i prijeko im je potrebna pobjeda, jer drugoplasirana Slovačka nam bježi čak 7 bodova.

Vjerujemo da je Portugal već jednom nogom na Europskom prvenstvu, pa iz toga razloga nam tri boda sada i u ponedjeljak, 11. septembra, protiv Islanda trebaju kao nikada ranije.

Kada vidite tablicu sve će vam biti jasno:

20:25

Za Lihtenštajn od prve minute igraju: Buchel, Malin, Traber, Beck, Goppel, Sele, Weiser, Luchinger, Wolfinger, Saglam i Salanović.

Na klupi su: Foser, Lo Russo, Mikus, Martin Marxer, Loque Notaro, Meier, Yildiz, Wolfinger, Hasler, Haas i Netzer.

20:20

Meho Kodro, selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, još ranije je odredio početni sastav.

Iznenadio je odabirom nekoliko igrača. U prvom redu Adija Nalića i Nemanje Bilbije.

Za Zmajeve od prve minute igraju: Šehić, Miličević, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Nalić, Pjanić, Krunić, Demirović, Bilbija i Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Gazibegović, Menalo, Prevljak, Prcić, Ćivić, Kodro, Hadžiahmetović, Hamulić i Tahirović.