Kraj na Bilinom polju: BiH - Finska 1:3, Zmajevi izgubili šanse za Mundijal

9

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se u okviru kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.

Zmajevi danas igraju bez Edina Džeke, ali će zato imati s tribina punu podršku, gdje se očekuje da susret prati 10.000 navijača.

BiH u naredna dva duela mora osvojiti četiri boda, a u utorak će Zmajevima protivnik biti Ukrajina.

Jusuf Gazibegović zabio fantastičan gol iz slobodnjaka za vodstvo svog tima

Ovo je pogled na tabelu:

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

90+4

Kraj. Veliko razočarenje za naš tim i navijače.

90+3

Čeka se posljednji sudijski zvižduk.

90+1

Pokušao je Ćivić s nekih 20 metara, ali brani i to golman Finske.

90'

Četiri minute sudijske nadoknade u Zenici.

88'

ŠTETTTTAAAAAA.

Prevljak je sa tri metra promašio prazan gol.

Ni iz "zicera" nismo uspjeli doći do nade. Ostaje 3:1 za Finsku.

86'

Prcić je ponovo probao, ali je sve loše izveo. Kao i prošli put pucao je preko gola.

Sve manje nade za naš tim.

79'

Finski selektor zatvara ujtakmicu - izvršio je nove izmjene. Pukki i Schuller su izašli, a na terenu su Jensen i Uronen.

75'

Ništa od VAR-a. Ostaje 3:1, a ofsajd je prema snimci čist bio.

Šta su gledali u VAR sobi, nikome na stadionu nije jasno.

Novinari u loži pregledavaju snimak - konstatacija jedinstvena - čisti ofsajd.

Englezi vole povlačiti linije, moguće je da su oni u VAR sobi nešto driugo vidjeli!?

73'

GOLLLLL za Finsku. Strijelac je O'Shaughnessy.

Čim smo se ponadali da moćemo do 2:2, Finci su postigli gol.

Spasiti nas moćže samo VAR. Kontroliše se gol Finaca. Hoćemo li imati srdeče da je ofsajd?

72'

Probudili su se i navijači, svi su na nogama.

Ima još 20 minuta, dovoljno vremena da dođemo do boda.

Finska je i dalje na drugom mjestu sa 11 bodova, ali sa remijem, mi smo se vratili u igru za baraž.

Pogledajte:

69'

MENALOOOOOOOOO GOLLLLLL.

Gojak je sjajno ubacio, a Menalo zabio gol.

Slobodan udarac je bio, majstorski gol igrača Dinama.

Sada je na semaforu 2:1 za Finsku.

66'

Petev je poslušao navijače i izveo Pjanića sa terena. Izašao je i Krunić.

U igri su Sušić i Menalo.

Petev je izvršio petu izmjenu. Ovaj tim će završiti utakmicu u ovom sastavu.

61'

Pokušao je Prcić sa nekih 20 metara. Sporo je lopta putovala prema golu Finaca.

Ostaje 2:0 za Finsku i pola sata nade da može doći do preokreta.

55'

ŠTETTTTAAAAA.

Demirovičć je bio u kontri, dva na jedan. Pucao je loše pored gola.

Ušli su Prcić i Gojak, umjesto Cimirota i Hadžiahmetovića.

Jedan dio navijača proziva Pjanića, traže da napusti igru.

"Pjanić, napolje.... Pjanić, napolje", čuje se s tribina.

Utakmica BiH-Finska - undefined

54'

Prvi zvižduci na Bilinom polju. Ima i razloga, jer u drugom dijelu sa igračem više ništa nismo napravili.

Čak šta više primili smo gol.

53'

Korner za Zmajeve. Deveti na utakmici za naš tim.

I ništa nismo napravili ni ovaj put.

51'

GOLLLL za FINSKU.

Kakva greška naše odbrane. Čivič je gradio loptu i izgubio je, Šehić spavao, a Lod pogodio.

2:0 za Finsku. Sve smo dalje od baraža.

49'

Krunić je pucao i zagrijao dlanove golmana Hradeckyog. Prvi konkretan našad našeg tima u nastavku.

Bilo je to blag udarac prema golu Finaca. Ostaje 1:0 za goste.

48'

Na Sjevernoj tribini navijači su istakli transparent - Dok ima nas, i ti si vječna.

Tribine Bilinog polja krcate pred meč BiH - Finska - undefined

47'

UHHHHHHH - imali smo sreće.

Pukki je pucao, ali je lopta prošla pored gola. Imali smo sreće.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Finci vode 1:0, ali i igraju sa 10 igrača. Raitala je u 37. minuti dobio crveni karton.

Petev je izvršio jednu izmjenu Kolašinac je izašao a ušao Demirović.

Kod Finaca od 46. minute igra Nisila. Izašao je strijelac Forss.

HT

Poluvrijeme u Zenici. Finska vodi 1:0, nakon što su nas kaznili poslije manje konfuzije u našoj igri sredinom prvog dijela.

Strijelac je bio Forrs u 30. minuti susreta.

Malo prije toga Šehič je odbranio penal Pukkiju.

Ostalo je još 45 minuta nade da moćžemo do preokreta.

45'

Ponovo smo preuizeli kontrolu igre. Igrač više je odličan "bonus" za drugo poluvrijeme.

U prvom teško da postignemo gol.

Novi korner za Zmajeva. Potpuna ofanziva.

Prvo poluvrijeme je produženo za 3 minute.

42'

Novi korner za Zmajeve. Šesti korner za BiH.

Pucao je Prevljak, Hradecky brani.

38'

Kolašinac koji je srušen kod crvenog kartona, morao je napustiti igru.

Ušao je Elmedin Demirović.

Kolašinac je aplauzom ispraćen sa stadiona.

37'

Finska ostaje sa 10 igrača. Crveni karton je dobio Jukka Raitala.

Sudija Oliver nije imao milosti, iako su se Finci dugo bunili.

36'

Sada možemo pisati i da nedostaje Džeko, ali to je drugi par rukava.

Nismo očekivali da ćemo ovako brzo pasti.

33'

Ušla nam je voda u uši nakon penala. Totalno smo izgubili posjed lopte. Finci imaju kvalitet, ali previše je rupa u našoj odbrani.

Stekli smo dojam da Kolašinac i Stevenović previše izlaze u napad. Zbog toga je naša odbrana na "streljani". Tako smo i primili gol.

29'

FINSKA VODI.

Pukki nje ubacio - Forss poslao loptu iza leđa Šehića. Ništa nije mogao ovoga puta naš golman.

Jeftin gol, Finska vodi 1:0.

25'

ŠEHIIIIIIĆĆĆĆ brani penal.

Bravo, majstore. Sjajno je izabrao stranui i pogodio je. Pukki se uhvatio za glavu.

Ostaje 0:0.

Navijači su na nogama.

23'

PENAL za Finsku.

Žuti karton je dobio Pjanić.

22'

UHHHHHHHHHHHHH.

Imali smo sreće. Pogriješio je Sanilčanin. Pukki sam izašao pred Šehića, predriblao ga. No, Saničanin je spasio.

Korner za Finsku.

20'

Prvi udarac u okvir gola. Finci su ga imali.

Pucao Forss, glavom sa penala. Lak posao za Šehiča.

19'

Ponovo aplauzi na Bilinom polju. Cimirot je sjajno dodao do Prevljaka, koji je slabo zahvatio loptu. Da je malo jače bilo bi opasno.

17'

Finci su se oslobodili pritiska, sve češće su pred našim golom.

Petev je postavio dobru postavku našeg tima. Igrači se dobro kreću, malo prostora ostavljaju gostima, što je pohvalno.

To je Bosna i Hercegovina koju želimo da gledamo.

15'

Prva trećina prvog poluvremena i jopš ćemo žaliti za šansom Pjanića. Igrač njegovog kalibra, ono je morao plasirati u stranu.

Malo je tempo pao, ali ima još 75 minuta. Petev ne želi ni rizikovati. Nema potrebe. Strpljivo tražimo put do mreže Hradeckyog.

12'

ŠTETTTTTAAAAAA.

Šta je promašio Miralem Pjanić. Dobio je sjajnu loptu naš kapiten, na penalu, ali je loptu poslao visioko preko gola.

Ostaje 0:0. a vidjeli smo loptu u golu.

11'

Finci su prešli prvi put na našu polovinu. Nije bilo opasno, ali ni jednostavno.

7'

Naši su nastavili u istom tempu. Tražimo penal, sudija pokazuje na korner.

VAR postoji, ali nisu reagirali iz VAR sobe.

Još jedan korner, treći za BiH.

6'

Sudija je prekinuo igru i pozvao oba selektora.

Sada razgovara i sa kapitenima.

Utakmica je nakon 60 sekundi nastavljena.

5'

Posjed lopte je na našoj strani. Očekivano.

Naši kombiniraju, igraju od noge do noge.

3'

Dobro ovo izgleda, odmah smo uzeli posjed lopte.

Prvi korner na utakmici, za BiH.

1'

Počela je utakmica ui Zenici, sa centra prvi su krenuli Finci.

Sretno, Zmajevi.

14:58

Završene su himne, uskoro će početi utakmica.

Zenicom odjekuje - Volim te, Bosnoooo

14:55

Igrači izlaze na teren, uskoro će himne. Prvo Finske pa onda Bosne i Hercegovine.

14:52

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko oglasio se preko društvenih mreža nakon što je potvrđeno da neće igrati danas protiv Finske na Bilinom polju.

Kako je kazao, medicinski tim je učinio sve kako bi ga osposobio za meč, ali nažalost od igranja neće biti ništa.

"Uprkos mojoj ogromnoj želji i naporima medicinskog tima, ipak nismo uspjeli u našim zajedničkim nastojanjima da budem spreman za utakmicu protiv Finske.

Međutim, znam da će momci dati sve od sebe za pobjedu i da ce na terenu ostaviti i posljedni atom snage za povoljan rezultat.

Pozivam navijače da zajedno bodrimo momke, kao nikad dosad, jer podrška im je itekako potrebna i siguran sam da će im dati vise snage za najbolji rezultat na terenu!

Sretno momci, idemo po pobjedu. Možemo mi to zajedno!

Volim te BiH", napisao je Dijamant.

14:49

Na Bilinom polju se okupilo skoro 10.000 navijača.

Tu je velika zastava na Južnoj tribini zeničkog stadiona. BH Fanatikosi su na Sjevernoj tribini.

BiH - Finska, 13. novembar - undefined

20:46

Utakmicu će suditi Michael Oliver iz Engleske. Prvi put dijeli pravdu Zmajevima.

14:40

Finska će na Bilinom polju igrati u sljedećem sastavu:

Hradecky, O'Shaughness, Lod, Forss, Raitala, Kamara, Hamalainen, Ivanov, Schuller, Vaisanen i Pukki.

14:31

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev odabrao je početnih 11 fudbalera za današnji okršaj protiv Finske na Bilinom polju.

Nema Edina Džeke, koji nije ni na klupi.

U vrlo važnoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, Petev se odlučio za sljedećih 11 fudbalera.

Sastav BiH: Šehić, Ćivić, Kolašinac, Ahmedhodžić, Saničanin, Hadžiahmetović, Pjanić, Cimirot, Stevanović, Krunić, Prevljak.