UŽIVO / Kvalifikacije za Euro 2024: Slovačka - Bosna i Hercegovina 2:0, Zmajevi nisu ništa pokazali

10

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice iz Bratsilave, gdje se u okviru drugog kola Grupe J, Bosna i Hercegovina i  Slovačka igraju u kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Susret počinje u 20.45 sati.

Naša reprezentacija igra u grupi J. Večeras Island je dobio 7:0 Lihtenštajan, a Portugal igra protiv Luksemburga.

Portal Radiosarajevo.ba traži novinarke/novinare

FT

Malo euforija nakon Islanda, malo loša igra i umor krivci su za slabo izdanje Zmajeva večeras u Bratislavi.

Slovačka je u susretu drugog kola kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo sa 2:0 pobijedila Bosnu i Hercegovinu i Zmajevima nanijela prvi poraz u kvalifikacijama.

91'

Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

90'

Lobotka izlati iz igre. U igri je Hrošovski.

87'

Sve manje šansi za naš tim. Nema više ni onog pritiska sa početka drugog dijela.

Teško sada stvaramo šanse, poraz je blizu.

79'

Džeku smo konačno "vidjeli" u 16 metara Slovaka, ali nije uspio naći Demirovića.

Zavrnuo je loptu, ali je odbrana domaćina otklonila opasnost.

Ima nade. Idemo po gol.

77'

OPASNOOOOOOOOOOOOOO

Mogli smo bolje, Prcić je bio sam na boku i kada je trebao "pogoditi" nekog od naših igrača, loše je to izveo. Propala je dobra prilika za Zmajeve.

75'

UHHHHHHHHHHHHHHHH

Sreća - sada je moglo biti 3:0 za Slovačku.

Sa dva metra je promašio Suslov. Ispred sebe imao je samo prazan gol.

70'

Novi korner za Zmajeve.

Treći večeras, ali ništa se ne mijenja na semaforu.

Slovačka 2, BiH 0.

66'

ŠTTTTTEEEEETTTTTTAAAAAAAA

Šta je sada promašio Demirović!!!! Bio je sam pred golom Slovaka, ali je pucao pored gola. sa nekih šest metara - glavom.

Sjajno je ubacio Dedić. A ko drugi!?

63'

Minutu kasnije ušao je i Sanjin Prcić. Izažao je Hadžiahmetović.

62'

Evo ga - Edin Džeko ulazi u igru. Konačno. Izašao je Prevljak.

Sa Dijamantom bi sve ovo trebalo biti drugačije. Nadamo se.

54'

ŠTTTTTTTTTTTTEEEEETTTTTTTA

Ponovo korner za naš tim. Slovaci su se povukli, naši konačno napadju. Lopta je u našim nogama. Ima nade.

Drugi korner nije donio ništa, ali napadamo. Konstantno.

52'

ŠTTTTTTTEEEEEEEEEEEETTTTTTTAAAAAAA

Demirović je sada bio u prilici, ali nismo imali sreće.

Pucao je i izblokiran je.

Imamo prvi korner na utakmici. Konačno.

50'

Slovaci su sada bili u napadu, ali je Benjamin Tahirović dobro reagirao i otklonio opanost ispred našeg gola. Falilo nam je to kod prethodna dva.

47'

ŠTTTTEEETTTTTAAAAAAAA

Konačno jedna akcija Zmajeva. Prevljak je vukao loptu, bio u kaznenom prostoru Slovaka. Pucao - ali ravno u golmana.

Idemo dalje.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. 45 minuta nade da možemo do boda.

Cimirot je u igri i ovo je prva izmjena Zmajeva. Izašao je Miličević.

Neki će kazati kada je mogao Kazahstan stići od 0:2 do 3:2 pobjede nad Danskom danas, mogu i Zmajevi.

HT

Nakon 60 sekundi produžetka, poluvrijeme u Bratislavi - Slovačka nakon 45 minuta vodi 2:0.

Slaba igra Zmajeva u prvom poluvremenu.

Primili smo dva gola (Mak i Haraslin), a u napadu nismo ništa pokazali.

Nadamo se boljem drugom dijelu.

43'

Voda je u ušima naših igrača.

Sada je Miličević pucao na prazan gol, ali našeg tima.

Sreća pa je Šehić stigao prije gol-linije. Završila je lopta umjesto u golu, u korneru.

Sreća po naše.

40'

GOL.

Ponovo smo "spavali" u odbrani i stigla je kazna - novi gol za Slovake.

Ispali su naši igrači, a igrač Slovana iz Bratislave Harasin našao put do naše mreže.

2:0 za Slovačku.

36'

Novi korner za Slovake. Naši domaćini iz ničega dolaze do opasnih prilika pred našim golom.

Jedna takva je bila prije 10-tak sekundi, kada je naša odbrana bila smušena. No, srećom, nema promjene rezultata.

35'

Ono što zabrinjava je ova situacija - ne možemo napraviti prave akcije u napadu.

Jednostavno svaka akcija se završi na 30 metara od gola Slovaka.

34'

Nismo se večeras proslavili u napadu. Nedostaje one brzine u napadu.

Nešto fali - ali je teško u ova 34. minuta kazati šta. Možda Edin Džeko? Vidjet ćemo.

33'

Anel Ahmedhodžić je pogriješio, ali je ispravio svoju grešku.

Korner za Slovake. Drugi na utakmici. Naši još nisu imali udarac s ugla.

30'

UHHHHHHH

Imali smo sreće.  Naši momci su krenuli u brzu kontru, ali su u predaji lopte pogriješili već na centru.

"Sijevnula" je kontra Slovaka, ali je iz izgledne prilike Polievka poslao loptu u zadnji red tribina.

Ostaje 1:0 za domaćina.

Slovačka vs Bosna i Hercegovina
26'

Iz Luksemburga nove informacije - Portugal vodi 3:0.

Sada je strijelac Silva.

Pogled na trenutnu tabelu u našoj grupi:

25'

Mirniji period igre. Slovaci su postigli prvi gol i to je bio njihov cilj.

OIpat - mi znamo da Zmajevi se mogu vratiti. Tako je bilo često u zadnje vrijeme. Meč u Finskoj je najbolji primjer.

21'

ŠTTTTTEEEEETTTTTTTTTAAAAAAAAAAAA

Amar Dedić je sjajno povukao polukontru. Prošao je dva, tri igrača slovačke odbrane, ali mu je lopta pobjegla. Šteta.

Slovaci i dalje vode 1:0.

18'

Rade Krunić je pokušao, ali je on, za razliku od Roiberta Maka, blokiran.

17'

Iz Luksemburga stižu vijesti o golovima. Već su pala dva.

Portugal vodi 2:0.

Prvi gol postigao je Cristiano Ronaldo, a drugi Joao Felix. Prvi gol je pao u devetoj, a drugi u 15. minuti.

15'

U Zenici smo protiv Islanda poveli u 13. minuti, sada smo u Bratislavi primili gol.

I dalje nam nije jasno kako je Robert Mak imao toliko prostora da upuca bez bloka sa 20 metara.

Igrač australskog FC Sydneya je postigao lijep gol.

13'

GOL.

Slovačka vodi 1:0.

Niko nije izašao na Maka da ga blokira. Opucao je Slovak sa 20 metara i zatresao mrežu našeg tima.

11'

I malo uzbuđenja. Konačno.

Slovaci će imati prvi korner.

Izveli su, ali slabo. Ostaje 0:0.

10'

Amar Dedić je još jednom pokazao da je ekstra igrač i da ga s razlogom traži Manchester United.

Iako u Mocartovom gradu gdje igra za Red Bull Salzburg ima status zvijezde, o tome ne voli govoriti, po prirodi je skromni mladić kojem je vjera na prvom mjestu. Nakon utakmice protiv Islanda potvrdio je kako je i postio.

8'

Osam minuta tišine na Nacionalnom stadionu u Bratislavi. Obje selekcije su oprezne - svi znamo da je ulog veliki.

Slovaci su pod većim pritiskom. Kiksali su protiv Luksemburga. 0:0 niko nije očekivao.

5'

Naši navijači atmosferu iz Zenice sa Bilinog polja nedavno protiv Islanda, prenijeli su u Slovačku - iz sveg glasa pjevaju - Moja BiH...

Tako se bodri reprezentacija, tako se voli država.

3'

Mirno je počelo, Slovaci imaju više loptu u nogama, ali to u ovom trenutku nije toliko važno.

Čekamo na prva uzbuđenja - nadamo se ispred gola Slovaka.

1'

Počela je utakmica.

20:43

Kapiteni su na centru - biraju strane, pozdravljaju se.

Golman Ibrahim Šehić je i večeras kapiten - mijenja Edina Džeku.

20:42

Sada slijedi himna Slovačke Republike.

20:40

Igrači su na terenu. Slijedi himna.

Na stadionu u Bratislavi već se čuje - Jedna si i jedina...

Idemo, Zmajeviiii

20:37

Kazat ćem osamo jedno - neka se isti rezultat kao u Žilini - ponovi večeras!!!

20:35

Slovačka i BiH će se sastati po peti put u svojoj historiji.

Naša reprezentacija je slavila tri puta, dok su Slovaci jednom bili uspješniji.

Svi se sjećamo kultne utakmice u Žilini iz septembra 2013. godine kada su Zmajevi savladali Slovačku sa 2:1 i otvorili put ka plasmanu na SP u Brazil.

Junak meča bio je Izet Hajrović, koji nije na spisku selektora.

Dok čekamo početak susreta u Bratislavi, vrijedi se još jednom podsjetiti na Žilinu.

Uživajte!

20:27

Sudeći prema anketi na portalu Radiosarajevo.ba veliki broj naših navijača vjeruju u pobjedu Zmajeva u Bratislavi.

Ako niste glasali - možete to učiniti sada.

/ Anketa

Koliko će Zmajevi osvojiti bodova u prva dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024?
Rezultati
20:25

Naši su nogometaši izašli na teren. Dočekala ih je grupa navijača Zmajeva, koji su uspjeli kupiti karte i biti na stadionu i pored zabrane UEFA-e za naše simpatizere.

Kada su izlazili s tribina se čulo - Hoćemo, pobjedu...

Stadion u Bratislavi
20:23

Pogleda na tabeli nakon odigranog jednog kola i meča Lihtenštajn - Island (0:7).