UŽIVO iz Zenice: Bosna i Hercegovina - Finska 4:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba , dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice grupe J kvalifikacija za EURO 2020 u kojoj se sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.

90+3'

Završena je utakmica na Bilinom polju. BiH je pobijedila FInsku sa 4:1.

90+1'

Gojak je sada mogao da završi ovu utakmicu ali je šutirao pored gola.

90'

Igrat će se još tri minute na Bilinom polju.

89'

Dobra prilika za Fince. Pukki je prošao pored Hajrovića, uposlio Loda ali su sudije svirale ofsajd.

88'

Odlična akcija naše reprezentacije. Cimirot je probacio loptu za Hajrovića koji je uposlio Gojaka, ali je igrač Dinama šutirao preko gola.

87'

Pukki je sada dobio žuti karton zbog starta nad Krunićem.

85'

Ponovo su opasni Finci. Imaju korner, ali su naši igrači to izbacili van kaznenog prostora

84'

Nekoliko grešaka u odbrani naših igrača, Finci grade novi napad

82'

Amer Gojak je sada na zemlji nakon oštrog starta Pukkija.

77'

Sada je gol za Finsku. Nakon nesporazuma u odbrani, Finci ipak stižu do pogotka.

75'

Ovacije za Miralema Pjanića. Umjesto njega u igru ulazi Rade Krunić

72'

Još jedan povratnik u reprezentaciju, Armin Hodžić postigao je gol. 4:0 je za Zmajeve.

70'

U igru umjesto Elvira Sarića ulazi Mato Jajalo.

68'

Smirena igra naše reprezentacije, polako ali sigurno gradimo napade.

63'

Da se još jednom prisjetimo gola Pjanića. Uživajte

61'

Finci su sada otvorili dobru kontru ali je lopta otišla pored gola.

60'

Prekršaj Cimirota nad Pukkijem na sredini terena.

57'

Kakav gol Pjanića. Lopta se odbijala više puta a onda je naletio PJanić i pospremio loptu u mrežu.

56'

Nova prilika za našu reprezntaciju. Odlična lopta Kvržića, na odbijenu loptu naletio je Gojak ali je šutirao preko gola.

53'

Odličan udarac Miralema Pjanića ali je lopta pogodila prečku. Kakva šansa za našu reprezentaciju.

52'

Sada Faul nad Gojakom na vrhu šesnaesterca. Raitala je dobio žuti karton.

48'

Kolašinac je dobro otvorio kontru, ali je zaustavljen bez faula. Pokušaj kontre Finaca zaustavio je Bičakčić

47'

Odlična igra Zmajeva na otvaranju drugog poluvremena

47'

Kvržić je sada odlično prošao na malomprostoru, ali su ga Finci zaustavili.

46'

Kvržić je sada dobro uposlio Cimirota koji je šutirao pored gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Nadamo se da će naša reprezentacija nastaviti sa dobrom igrom.

45 + 4'

Kraj je prvog poluvremena. Bosna i Hercegovina vodi sa 2:0 golovima Hajrovića i Pjanića.

45'+1

Kakav šut Hajrovića, ali brani to Hradecky

45'

Još četiri minute igrat će se u prvom poluvremenu

43'

Sada dvije vezane greške naše reprezentacije, ali smo se na sreću odbranili. Napadaju i dalje Finci

36'

Finci su sada bili opasni, ali smo se ponovo odbranili. Na zemlji je ostao Hajrović koji se žali na povredu.

35'

Gooooolllll..... MIralem Pjanić iz penala udvostručava prednost

35'

Penal je za našu reprezentaciju. Nakon udarca Kolašinca loptu je rukom dirao jedan defanzivac.

34'

Ponovo dobra prilika za Hpodžića na ubacivanje Cimirota, ali su Fnci ponovo izblokirali njegov šut

32'

Šehić je uhvatio loptu iz kornera. Započinjemo novi napad

29'

Finci su napravili dobar napad, ali naši reprezentativci se dobro brane.

Prvi je korner za Fince.

27'

E sada nije ofsajd. Izeeeet Hajrooović. 1:0 vodimo

27'

Fina akcija na desnoj strani terena. Hajrović je predriblao svog čuvara, ali njegov ubačaj u 16 metara je izbačen.

26'

Tuominen je sada istrčao dobru kontru, ubacio loptu u kazneni prostor Zmajeva, ali lopta nije došla do Pukkija.

24'

Odličan pas Pjanića za Hodžića ali su njegov šut izblokirali Finci za novi korner naše reprezentacije

22'

Iako je rezultat 0:0, možemo biti zadovoljni onime što pokazuju Zmajevi na terenu.

21'

Na tribinama Bilinog polja navijači su postavili i transparent podrške Zmajeva.

Transparent na Bilinom polju - undefined

19'

Odličan udarac Krvržića sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola. Zamalo da povedemo

19'

Sada dva odlična napada na obje strane. Prvo je priliku imao Hodžić nakon ubačaja Hajrovića, a potom je kontru poveo Pukki, ali ga je zaustavio Kovačević.

17'

Sada napadaju Finci, ali naši reprezentativci iznose loptu prema polovini terena. Hodžić je iznudio faul.

15'

Edin Višća ipak mora izaći iz igre. Edin se žalio na povreud u donjem dijelu leđa, umjesto njega ulazi povratnik u reprezentaciju Izet Hajrović.

13'

Edin Višća je pronašao Gojaka pred golom, Amer je postigao pogodak, ali su sudije svirale ofsajd.

13'

Pjanić je dobro ubacio iz kornera na drugu stativu, najviši u skoku bio je Bičakčić ali je lopta otišla preko gola.

12'

Nova prilika za Zmajeve iz kornera

11'

Ponovo nezgodan ubačaj Pjanića sa lijeve strane, ali je to uhvatio Hradecky.

10'

Pjanić je odlično ubacio, ali su Finci ponovo dobro reagirali. Aut je za našu reprezentaciju.

6'

Armin Hodžić je ubacio loptu u šesnaesterac, do nje je na drugoj strani došao Kvržić ali su Finci njegov pokušaj izblokirali.

4'

Novi korner je za našu reprezentaciju. Odlična igra Zmajeva za sada

1'

Naši igrači protestuju kod glavnog sudiej zbog igranja rukom, ali sudac nije svirao penal

1'

Već u prvoj minuti dolazimo do kornera. Izvodi ga Miralem Pjanić ali je Finska odbrana bila dobro postavljena

0'

Počela je utakmica na Bilinom polju. Sa srećom, Zmajevi.

17:55

Sa tribina Bilinog polja odjekuje "Volim te, Bosno".  I Finci će imati solidnu podršku svojih navijača.

17:50

Evo kako pred početak utakmice izgledaju tribine stadiona Bilino Polje. Zmajeve očekuje velika podrška.

17:45

Evo i kako pred večerašnju utakmicu izgleda tabela naše grupe.

Rezultati by SofaScore

17:45

Poznat je sastav kojeg će Robert Prosinečki izvesti u duelu sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Finske.

Selektor Prosinečki je napravio veliki broj rotacija u dresu Zmajeva, posebno nakon činjenice da Edin Džeko zbog operacije jagodične kosti, ne može nastupiti u današnjem meču.

BiH: Šehić – Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac – Cimirot, Sarić, Pjanić – Višća, Gojak, Hodžić.

Finska: Hradecky, Arajuuri, Toivio, Kamara, Tuominen, Lod, Pukki, Soiri, Sparv, Uronen, Raitala.

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba , dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice grupe J kvalifikacija za EURO 2020 u kojoj se sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.