Uživo iz Vaduza: Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 0:3

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola kvalifikacija u grupi J za odlazak na EURO 2020. Zmajevi večerašnji duel igraju sa Lihtenštajnom.

90+2'

U ovom treutku sudija svira kraj. Zmajevi su pobijedili Lihtenštajn golovima Hodžića i Čivića.

90+1'

Kao što smo već i govorili, naša reprezentacija svoje prilike tražit će kroz baraž i Ligu nacija.

89'

Polahko se utakmica privodi kraju. Dvije minute će biti produžen ovaj meč.

87'

Izet Hajrović je u ofsajdu.

84'

Ponovo je Džeko bio u poziciji za gol, ali je Dijamant šutirao preko gola.

84'

Italija nastavlja da gazi Armeniju. 9:1 je za Azzure.

80'

Ulazimo u posljednjih 10 minuta na utakmici.

78'

Buchel je sada odbranio čistu situaciju Edinu Džeki za gol.

76'

Dino Hotić je pokušao direktno šutirati, lopta je otišla preko gola.

76'

Hodžić je izborio slobodan udarac iz vrlo opasne pozicije.

72'

Hodžić pogađa za 3:0. Dobro se Armin uvukao iza linije, iskoristio prostor, zaobišao golmana i povisio na 3:0.

71'

Grčka je preokrenula u Atini na 2:1.

70'

U igru je ušao i Edin Džeko.

67'

Na sredini smo drugog poluvremena, imali smo sada odličnu priliku preko Hajrovića, ali je njegov ubačaj sa strane izbačen daleko od gola Buchela.

66'

Svoju posljednju utakmicu za Lihtenštajn večeras je odigrao Polverino koji je sada izašao iz igre, a umjesto njega je na terenu Frommelt.

64'

Muhamed Bešić je ušao u igru umjesto Hajradinovića.

63'

I sada je morala ući u gol. Armin Hodžić pogađa za 2:0.

Rezultati by SofaScore

62'

Dobro čuvamo loptu za sada, i dalje napadamo gol domaćina.

59'

Sada je pokušao Hajrović, ali je njegov šut izblokiran, dobili smo korner.

57'

Eldar Ćivić postiže svoj prvi gol za Zmajeve na asistenciju Hajradinovića. Konačno smo postigli i taj gol...

55'

Dino Hotić, koji je večeras upisao i debi, mogao je sada da upiše i prvi gol, ali je šutirao daleko preko gola.

54'

Dobro sada kominujemo, ali i dalje fali jedan prodor prema naprijed.

51'

Grci poravnavaju na 1:1.

49'

Hajrović je sada pokušao, ali je njegov šut otišao pored gola.

48'

Armin Hodzžić šutirao je glavom preko gola nakon ubačaja Hotića.

48'

Sarić i Memišević su pokušali odigrati dupli pas u kaznenom prostoru domaćina, ali je lopta završila kod Buchela.

47'

Hajradinović je pokušao lobovati Buchela sa nekih 15-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se da će Zmajevi postići pogodak.

21:44

Vraćamo se na stadion u Vaduzu. Kako vidimo, oba trenera vršit će izmjene.

U našoj reprezentaciji u igru će Dino Hotić umjesto Harisa Duljevića.

U reprezentaciji Lihtenštajna umjesto Salanovića u igru ulazi Yildiz.

45'

Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu u Vaduzu. Za sada samo 0:0, ali smo preko Hodžića, Hajradinovića i Duljevića imali nekoliko dobrih prilika.

44'

Hodžić je imao još jednu šansu iz kornera, zamalo da dođemo do vodstva...

43'

Sada je Hodžić imao priliku nakon dobrog ubačaja, ali je njegov pokušaj izblokiran.

41'

Još malo je ostalo do kraja prvog poluvremena. I dalje smo na 0:0, ali ovaj tim Zmajeva pokazuje da se zna nositi na terenu.

39'

Hajradinović i Duljević su zasigurno naša dva najbolja igrača na terenu.

37'

Duljević je odlično povukao loptu, proslijedio je do Hodžića čiji je šut Buchel odbranio, na odbijenu loptu došao je Hajradinović koji ponovo šutira preko gola.

36'

Italijani su poveli protiv Armenije sa 4:0. Drugi gol postigao je Immobile.

35'

Sa tribina stadiona u Vaduzu čuje se pjesma navijača Bosne i Hercegovine.

33'

Još jednom smo imali dobru priliku za gol ali je Hodžić ponovo zaustavljen.

31'

Dobar pokušaj Hodžića i Duljevića, prvo je Arminov šut izblokiran do Duljevića koji je šutirao pored gola.

29'

Treći korner za našu reprezentaciju. Hajradinović je šutirao preko gola.

27'

Finska je u Atini povela protiv Grčke sa 1:0.

25'

Bičakčić je pokušao glavom postići pogodak nakon ubačaja Hajradinovića, ali lopta odlazi pored gola.

23'

Na tribinama stadiona u Vaduzu možemo vidjeti i zastavu bivše Jugoslavije...

Zastava Jugoslavije - undefined

22'

Evo kako u ovom trenutku izgleda naša tabela...

18'

Hajrović je tražio igranje rukom ali sudija nije ništa svirao.

18'

Domaćini najviše pokušavaju preko kontri da stvore neke prilike, ali sve to dobro prati naša odbrana

16'

Zmajevi su ponovo blizu gola domaćina, nekako fali taj zadnji pas.

14'

Najbolja prilika za BiH.... Hajradinović je ubacio loptu za Hodžića, nju je odbio Buchel do Hajrovića, koji je šutirao pravo u golmana Lihtenštajna.

12'

Stigli smo i do prvog kornera za našu reprezentaciju.

11'

Pokušao je Izet Hajrović sa vrha šesnaesterca, ali je Buchel odbranio njegov pokušaj.

10'

Italija je povela 2:0 protiv Armenije

7'

Sada su pokušali i domaći, ali je Kenan Pirić izbacio tu loptu u aut.

6'

Hodžić je ponovo bio u prilici, Armin je probao solo prodor, ali je Mallin odlično uklizao. Nastavljamo napad....

4'

Probali smo ponovo preko Duljevića po lijevoj strani, ali za sada se domaći dobro brane.

3'

Sada je Hodžić postigao pogodak, ali su sudije ponovo dosudile ofsajd.

3'

Pokušao je Duljević iz velike udaljenosti, ali je njegov šut blokiran. U nastavku akcije Jajalo je napravio faul.

1'

Imali smo i prvu priliku, ali su sudije svirale ofsajd poziciju za Duljevića.

0'

Utakmica je počela. Sretno Zmajevi.

20:44

Večerašnji susret sudit će sudijski trio iz Turske predvođen Halisom Ozkahyaom.

20:40

U ovom trenutku intoniraju se himne obje reprezentacije.

20:35

Kao što je i najavio, selektor Robert Prosinečki je napravio veliki broj promjena u sastavu.

Tako će večeras zaigrati: Pirić, Bičakčić, Ćivić, Memišević, Mihojević, Sarić, Jajalo, Hajradinović, Duljević, Hodžić i Hajrović.

20:35

Prije večerašnje utakmice, pogledajmo i stanje na tabeli u našoj grupi J.

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola kvalifikacija u grupi J za odlazak na EURO 2020. Zmajevi večerašnji duel igraju sa Lihtenštajnom.