Uživo iz Bukurešta: Porazom okončali Ligu nacija, Rumunija - BiH 4:1 FT

2
A. Ka.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Bukurešta, gdje se u okviru Lige nacija Divizije B u šestom kolu sastaju Rumunija i Bosna i Hercegovina.

Susret počinje u 20.45 sati.

Iako je ovo za Zmajeve rezultatski nebitna utakmica, budući da smo ranije osigurali prvo mjesto i povratak u Diviziju A Lige nacija, selektor Ivaylo Petev je uoči ove utakmice najavio "da želi nova tri boda".

Europska unija u BiH reagirala na miting i poteze NSRS: Genocid u Srebrenici nije stvar ličnog stava

Zmajevi, sretno!

FT

To je sve za večeras. Težak poraz Zmajeva.

86'

Puscas ponovo pogađa. Sada je 4:1. Zmajevi su pred teškim porazom.

83'

Puscas je večeras izgleda raspoložen. Sjajno šutira, ali nas bruke spašava Vasilj.

79'

Naše slavlje je kratko trajalo. Rumuni ponovo postižu gol, sada je 3:1. Strijelac je bio Ratiu.

77'

Džekooooooooooo!!!!!!!!!! Smanjujemo rezultat na 2:1. Bravo Dijamantu. Vratili smo se iz "mrtivh". Ima još nade da izbjegnemo poraz.

73'

Rumuni su udvostručili prednost. Nakon lijepe akcije pogađa rezervista Puscas.

71'

Petev očigledno ne želi izgubiti ovu utakmicu. U igru ulazi Džeko, izlazi Šarić. Ovo nije bio njegov dan.

64'

Trostruka izmjena u Rumuna. Izlazi strijelac Man, Alibec i Marin, ulaze CordeaBaluta i Puscas.

63'

Trenutno je posjed lopte 50:50.

59'

Najbolja šasna na utakmici. Prevljak sjajno šutira, ali brani domaći golman. Gojak potom izvodi sjajno korner, a Saničanin glavom loptu šalje pored gola. Kao da se bude Zmajevi.

55'

Mijenjaju i Rumuni. Umjesto Sorescua ulazi Camora.

52'

Imamo nešto veći posjed lopte. Probao je Duljević. Ništa drugo nismo imali vidjeti u nastavku.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Dvostruka izmjena, umjesto Miličevića i Cimirota ulaze Duljević i Danilović.

HT

Kraj je prvog poluvremena. Rumuni zasluženo vode s 1:0. Kako smo igrali i koliko smo lopti izgubili, možemo i biti zadovoljni što nam je samo jedna lopta završila u mreži. Nadamo se da će u drugom dijelu bii daleko bolje.

45'

Tri minute će se igrati sudijske nadoknade.

44'

Nova velika šansa za Rumune, ali sudija podiže zastavicu.

43'

Nije jasno šta se sada dešava sa našom selekcijom. Olako gubimo lopte, nova prilika za Rumune, ali lopta, srećom, ide preko gola.

41'

Nove greške naše selekcije. Neugodni Alibeg je to iskoristio, oteo loptu i sve dobro uradio. Zaobišao je i Vasilja, ali je Saničanin spasio čist pogodak sa gol linije.

37'

Rumuni dolaze do vodstva. Domaći su iskoristili smušenost u našoj odbrani. Strijelac je Man. Gol se provjeravao i VAR tehnikom, ali sve je bilo čisto. Veliko slavlje domaćih navijača.

33'

Dedić je sjano prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu, ali niko od naših igrača ne dolazi do lopte. Samo minut kasnije Šarić je pokušao, ali brani Radu.

29'

Demirović je iznudio prekršaj. Iz skraćenog kornera nakon ubačaja pokušao je Šerbečić, ali lopta odlazi pored gola.

26'

Rumuni ponovo prijete iako se čini da je bila nedozvoljena pozicija. Uglavnom, lopta odlazi pored gola.

24'

Kovačević ne može nastaviti ovu utakmicu. Selektor Petev prinuđen je napraviti prinudnu izmjenu. Umjesto Kovačevića ulazi Saničanin.

21'

Dedić i Demirović su se spetljali i još jedna naša akcija odlazi u nepovrat.

20'

Gužva u našem kaznenom prostoru, ali smo se odbranili. Rumuni ponovo osvajaju korner iz kojeg nisu dobili ništa.

18'

Šarić je sjajno tražio Dedića, ali on ne stiže do lopte. Lijep pokušaj.

16'

U kratkom periodu osvajamo dva kornera. Nakon drugog ubačaja, Kovačević šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola.

13'

Imali smo sada dosta sreće. Alibeg, koji nam pravi dosta problema, zaustavljen je u posljednjem trenutku. Nakon novog kornera za domaće, sudija svira prekršaj za naš tim.

11'

Dobra akcija našeg tima, osvajamo prvi korner, ali Rumuni su se odbranili i izveli kontru. Sve što su napravili je korner, koji je otišao u nepovrat.

9'

U ovim trenucima, Rumuni su preuzeli posjed lopte. Alibeg je pao u našem šesnaestercu, ali je sudija iz Turske samo odmahnuo rukom. Bura negodovanja domaćih navijača sa tribina.

5'

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko prekršaja na obje strane, Zmajevi polako preuzimaju blagu incijativu i posjed lopte.

3'

Intervenirali su rumunski policajci, utakmica je nakon kratkog prekida nastavljena.

2'

Sudija je prekinuo utakmicu. Čini se da ima problema na tribinama.

1'

Utakmica je počela. Bh. selekcija je prva krenula sa centra.

20.44

Za 60 sekundi počinje susret. Zmajevi sretno!

20.42

Sudija današnje utakmice je Meler H. U. iz Turske. U toku je intoniranje himni BiH i Rumunije.

20.40

Rumuni će na terenu istrčati u sastavu: Radu, Ratlu, Rus, Burca, Bancu, Marin, Olaru, Sorescu, Stanciu, Man i Alibec.