Uživo iz Budimpešte sa meča Lige nacija: Mađarska - Bosna i Hercegovina 0:0

1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavlja večeras u utorak, 10. septembra, put u Ligi nacija u Diviziji A. Protivnik je Mađarska.

Meč se igra u Budimpešti s početkom od 20:45 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Turist ostavio vrećicu čipsa u američkom nacionalnom parku: "Posljedice su ogromne"

Zmajevi su na startu Lige nacija prije nekoliko dana poraženi u gostima od Nizozemske (2:5), dok je Mađarska također poražena (0:5). Bolja je bila Njemačka.

FT'

Kraj utakmice. Rezultat je 0-0. Bod osvaja naša reprezentacija.

90+2

Naša reprezentacija je malo priprijetila, ali lopta nažalost završava u outu.

90+4

Utakmica će se igrati još 4 minute.

Omjer tačnih dodavanja u ovom meču

Omjer tačnih dodavanja 396 - 200

88'

Mađari pucaju u naš gol, ali Vasilj je odreagovao profesionalno i spasio našu reprezentaciju od poraza.

10:31

Naglasimo da naredni meč zmajevi igraju protiv Njemačke, 11. oktobra na domaćem terenu.

84'

Out za našu reprezentaciju, hoćemo li zadati posljednji udarac u završnici ovog susreta?

83'

Mađari su zaprijetili, ali to završava u gol outu.

82'

Trostruka izmjena kod Mađara, mađarski selektor pokušava dođi do gola u posljednjih 10 minuta. Promjene se odnose na zadnju liniju.

78'

ŠTETTTTAAAAAAAAA

Bajraktarević je pokrenuo akciju, Gazibegović pucao - šteta. Otišla je lopa preko gola.

77'

Esmir je tu, Bajraktarević je ušao u igru.

Momak čija je porodica iz Srebrenice osvojio je srca navijača.

76'

Mađari napadaju, korner za kornerom, ali mreža miruje.

Traže Mađari penal, stadion je na nogama, ali Italijan miran - neće biti penala. Sada je Guida bio na našoj strani.

74'

Mali pogleda na tabelu.

Bosna je treća, a Mađarska četvrta.

Standings provided by Sofascore

69'

Još jedan udarac u okviru gola i opet Džeko.

Došla je do gola Mađara. Jedva, ali je došla. Drugi udarac u okvir gola Mađarske.

Počelo je malo da 'sijeva' i pred njihovim golom.

66'

ŠTETTTTTAAAAAAA

Džeki trebao 20 cm prostora da puca i tako je bilo sada. Prvi udarac u okvir Mađara, brani Dibusz.

Ostaje 0:0.

BiH - Mađarska
64'

ŠTETTTTTAAAAA

Najbolja kontra Zmajeva - bili smo 4 na 3, ali nismo završili ni da upišemo prvi udarac u okvir gola.

Demirović je petljao, petljao, petljao...

63'

Barbarez malo gunđa na italijanskog sudiju - ima i razloga.

Malo je Guida na strani domaćina.

55'

Mađari imaju posjed lopte, a naši se dobro drže. Barbarez je ovo lijepo zatvorio. "Petarda" iz Nizozemske i večeras zadaje bol u srcu.

Kada smo kod Nizozemske da javimo - Njemačka je vodila 2:1 na poluvremenu, sada je 2:2.

51'

Dedić se poigrava i griješi. Loptu je poslao u korner (sedmi za Mađare), umjesto da je izbije prema sredini terena.

Oprostit ćemo mu - jer ništa nakon kornera se nije dogodilo.

49'

Čekamo prvi gol na Puškaš Areni. Mirno kao u prvom dijelu na otvaranju duela.

47'

Burnić je ostao u svlačionici, a šansu je dobio Tahirović.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

Idemo po pobjedu.

HT

Italijan Guida je to precizno odsvirao kraj prvog dijela i igrače poslao na (ne)zaslužen odmor.

Nadamo se da će nam Zmajevi u nastavku ponuditi mnogo više.

Poluvrijeme - Mađarska ništa, Bosna i Hercegovina ništa.

🇭🇺🆚🇧🇦 Bez golova nakon prvih 45 minuta utakmice u Budimpešti. #dreambigdreambih #UEFANationsLeague #NFSBiH #zmajevi

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Tuesday, September 10, 2024
41'

Džeko može ovo bolje....

Bili smo u polukontri. Bilo nas je više u napadu (pet) u odnosu na Mađare u odbrani (četiri). Ali ništa nismo napravili. Džeko je potkopao loptu koja ide izvan okvira igrališta.

Ulazimo u finiš prvog dijela.

40'

Nakon dugo vremena Edin Džeko je dva puta dotaknuo loptu. Ništa nije napravio.

Napravio je zato Katić. 'Udario' Mađara i dobio žuti karton. Italijan Guida nije imao milosti.

38'

UHHHHHHHH

Ponovo nas je Vasilj spasio. Novi korner za Mađare, nakon što se naš golman dobro 'ispružio' koliko je dug i širok i spasio gol.

36'

Njemačka je izjednačila - sada je 1:1.

Strijelac je bio Undav.

33'

UHHHHHHHHHHHHH

Vasilj brani. Ušutjeli smo svi i gledali kontru Mađara, išlo je to brzo porema našem goklu. na kraju udarac i Vasilj brani.

Istina nakon drugog pokušaja. Ali - brani.

Ostaje 0:0.

30'

Pola sata i slobodan udarac za Mađarsku. Udaljenost 22 metra. Može biti opasno.

Srećom, ne i precizno. Lopta ide visoko preko našeg gola.

27'

Čekamo čaroliju našeg Edina Džeke. Znamo da on može i da je najbolji igrač od svih 22 na terenu.

25'

Još jedan korner za Mađare.

5:1 u kornerima, 0:0 u golovima.

24'

Novi korner za domaće - četvrti.

Dedić na visini zadatka, bio je najviši i igra ide dalje. Daleko od našeg gola.

22'

Bravo, Dediću... Izborio je prvi korner za Zmajeve.

Ništa se nije desilo. Mađari prate situaciju i 'čiste' ispred svog gola.

21'

Žuti karton. Adrian Leon Barišić mora biti pažljiviji ako ne želi biti isključen iz igre. Spasio je kontru.

20'

Oslobodili smo se pritiska i krenuli u kontru - Dedić je povukao, ali kratko je to bilo. Do nekih 20 metara od gola Mađara.

Ostaje 0:0.

18'

Još jedan korner (treći zaredom) za domaće, Barišić je ovo dobro "očistio".

17'

UHHHHHHHHH

Bravo Nikola. Vasilj brani. Novi korner za domaće.

Dobro je reagirao, mnogo bolje nego prije tri dana u Nizozemskoj. Tada je u prvoj akciji primio onaj "glupi" gol.

17'

Mađari imaju prvi korner.

Očistila je to naša odbrana.

15'

Dugih 15 minuta dosade u Mađarskoj. Mi smo malo agilniji, imamo loptu više u nogama. Ali...

12'

Prvi udarac prema golu, ali nije završila u okviru gola.

Pokušao je Bašić. Igrač ruskog Orenburga slabo je pucao.

Bašić je pokušao - prvi udarac prema golu
10'

Baš ništa se ne dešava - da ne igra Bosna i Hercegovina - preporučili bismo vam da prebacite 'kanal'.

7'

Dok čekamo prvi gol u Budimpešti, mreža u Nizozemskoj se već zatresla.

Njemačka gubi 0:1. Strijelac Reijnders, u ulozi asistenta - Gravenberch.

5'

Mirniji početak susreta. Pravu buru očekujemo tek kasnije - nadamo se pred golom Mađara.

Krajnje je vrijeme da Zmajevi krenu.

3'

Selektor Sergej Barbarez je u odnosu na duel sa Nizozemskom u prvi tim uveo četiri nova igrača.

Novi su: Bičakčić, Burnić, Bašić i Šarić.

1'