UŽIVO: Bosna i Hercegovina - Belgija 3:4

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine između Bosne i Hercegovine i Belgije.
90'

Kolašinac je zaradio žuti karton.

88'

Na Grabavici je 88. minut. Belgija vodi 4:3.

83'

Belgija ponovo vodi. Strijelac je Carrasco.

83'

Dario Đumić je pogodio nakon centaršuta Izeta Hajrovića.

82'

GOOOOOOOOOOOOL!

81'

Odličan udarac Džeke, ali je sjajno intervenisao Courtois i otklonio opasnost.

79'

Centaršut Duljevića i pokušaj Ibiševića glavom, ali lopta odlazi pored gola Courtoisa.

75'

Vedad Ibišević je zamijenio Harisa Medunjanina.

72'

Nova odlična prilika za Belgiju. Pokušao je Batshuayi, ali Begović je opet odlično intervenisao.

71'

Izet Hajrović mijenja Edina Višću.

70'

Odbrana Belgije izblokirala je pokušaj Višće sa 20-ak metara od gola.

68'

Belgija je povela nakon kornera. Mrežu Begovića zatresao je Jan Verthongen.

68'

Još jedan dobar napad Belgije i gosti će imati novi korner.

67'

Dobar pokušaj Tielemansa, ali Begović brani i šalje loptu u korner.

66'

De Bruyne je tražio Hazarda, ali je Begović na vrijeme istrčao.

64'

Dobru loptu poslao je Senad Lulić za Edina Višću, ali se fudbaler Istanbula nije snašao.

62'

Izmjena u našem timu. Izašao je Muhamed Bešić, na terenu je Mato Jajalo.

61'

Loš udarac Senada Lulića. Ostaje 2:2 na Grbavici.

60'

Courtois interveniše nakon centaršuta Medunjanina.

59'

Izjednačila je Belgija. Carrasco je odlično izbacio Šunjića, šutirao, a odbijenu loptu u mrežu poslao je Batshuayi.

57'

Dva dobra pokušaja naših reprezentativaca, ali bez promjene rezultata na Grbavici.

56'
54'

Thomas Vermaelen je dobio žuti karton.

54'
51'

Velika gužva u našem šesnaestercu i nekoliko pokušaja gostiju, ali smo se uspjeli odbraniti.

50'

Udarac Duljevića odlazi pored gola Courtoisa.

48'

Belgija je imala korner, ali nisu gosti uspjeli ugroziti gol Begovića.

47'

Pokušaj Batshuayia glavom nakon centaršuta Meuniera odlazi preko prečke gola Begovića.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici. U reprezentaciji Belgije Mertens je izašao, a Tielemans ušao u igru.

18:46

Kraj prvog poluvremena na Grbavici, vodimo rezultatom 2:1.

45'

Asistenciju za drugi pogodak naše reprezentacije upisao je Asmir Begović.

43'

Odličnu priliku imao je Džeko, ali je odbrana Belgije još jednom dobro intervenisala.

41'

Velika gužva u našem šesnaestercu i fantastična intervencija Begovića.

40'

Edin Višća je iskoristio grešku Verthongena i matirao Courtoisa.

40'

GOOOOOOOOOOOOOL

36'

Duljević je pokušao uposliti Džeku, ali je Courtois intervenisao.

39'

Bez većih uzbuđenja trenutno na Grbavici.

32'

Korner za Belgiju. ali bez opasnosti po gol Begovića.

30'

Haris Medunjanin je izjednačio rezultat. Kombinovali su Kolašinac i Džeko, a nakon udarca našeg najboljeg strijelca lopta je došla do Medunjanina koji trese praznu mrežu gola Courtoisa.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOL!

30'

Leander Dendocker će zamijeniti Fellainija.

29'

Igra je zaustavljena, Fellaini se povrijedio i ne može nastaviti utakmicu.

27'

Nema promjene na Grbavici Belgija i dalje vodi 1:0 golom Meuniera.

25'

Kolašinac je dva puta pokušao uposliti Džeku, ali je odbrana Belgije opet na nivou.

24'

Šutirao je Medunjanin sa 20-ak metara, ali preko prečke gola Courtoisa.

23'

Duljević je tražio Džeku, ali je još jednom dobro intervenisala odbrana Belgije.

22'

Fellaini je otklonio opasnost nakon centaršuta Medunjanina.

21'

Slobodni udarac za našu reprezentaciju, Carrasco je dobio žuti karton.

19'

Medunjanin je izveo drugi korner, ali je Courtois bez problema uhvatio loptu.

17'

Belgijanci su trčali kontru, ali De Bruyne nije uspio uposliti Batshuayia.

16'

Muhamed Bešić je dobio žuti karton i on je prvi zapisani igrač na utakmici.

12'

Novi opasan napad Belgije, Đumić je ipak uspio otkloniti opasnost.

11'

Kombinovali su Višća i Džeko, ali je odbrana Belgije zaustavila našeg najboljeg strijelca.

10'

Fudbaleri Belgije drže loptu u svojim nogama u ovim trenucima.

8'

Medunjanin je zaprijetio, ali njegov udarac brani Courtois.

6'

Još jedan opasan napad Belgije, ali smo se ipak uspjeli odbraniti.

5'

Odličnu akciju odigrali su Belgijanci i matirali nemoćnog Begovića.

4'

Gol za Belgiju. Pogodio je Meunier.

1'
1'

Počela je utakmica na Grbavici.

17:58
17:55

U toku je intoniranje himni Belgije i Bosne i Hercegovine.

17:54
17:52

Reprezentacija Belgije već se plasirala na Svjetsko prvenstvo, ali i pored toga selektor Martinez najavio je da će njegovi fudbaleri večeras ići na pobjedu.

17:47
17:46

Ostalo je još 15 minuta do početka utakmice, a tribine stadiona Grbavica još uvijek nisu ispunjene do posljednjeg mjesta.

17:45
17:45
17:37

U posljednjih pet utakmica naša reprezentacija ostvarila je tri pobjede, remi i poraz. Slavili smo protiv Gibraltara dva puta (5:0, 4:0), Albanije u prijateljskom susretu (2:1), remizirali s Grčkom (0:0) i izgubili od Kipra (2:3).

17:33

Našoj reprezentaciji potrebna je pobjeda u večerašnjoj utakmici kako bi zadržala šanse za plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

17:25

Glavni sudija je Škot William Collum, a njegovi pomoćnici su Francis Connor i Douglas Ross.