Uživo: AEK - Velež 1:0 (Penali 2:3)

1

Fudbaleri AEK-a i Veleža u 20 sati počinju revanš duel drugog pretkola Konferencijske lige.

Rođeni će u Atini braniti prednost od 2:1 s Grbavice, a tekstualni prijenos susreta možete pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.

Penali

Kraaaaaj. Bogdanović je junak Rođenih jer je odbranio peti penal domaćina. Velež ide na megdan Elfsborgu!!!!

Penali

Tzavellas pogađa, a onda Vehabivićev udarac brani Stanković.

Penali.

Brandaooooo. 1:0 za Velež.

Penali

Promašuju i domaćiiiii. Ansarinfard pogađa stativu.

Penali

Brani Stanković.

Penali

Prvi šutira Georgijević.

120'

Kraj. Penali u Atini.

108'

Drugi produžetak je u toku u Atini, ništa se posebno ne dešava.

103'

Araujo je pokušao s ruba šesnaesterca volejom, ali daleko je to otišla od gola.

102'

Mirno se igra u prvom produžetku za sada.

94'

Osmić i Brandao su na terenu.

91'

Počeo je prvi produžetak.

99'

Kraj reguilarnog toka. Svi smo u šoku. Čekamo produžetke.

99'

Neka je na sramotu škotskom sucu koji je produžio devet minuta.

98'

Gol. AEK je pogodio u 98. minuti. Mantalos je pogodio.

96'

Još svega tri minute do kraja...

93'

Bakakis šutira u okvir gola Veleža, ali lak je to plijen za Bogdanovića.

92'

Ansarifad je pokušao, ali pored gola.

90'

Nestvarno. Devet minuta sudijske nadoknade.

89'

Opasno je sada bilo pred golom bh. tima. Albanis je pokušao, ali preko gola lopta ide.

80'

Dobra prilika za AEK... Fereyra je pogriješio, lopta dolazi do Garcije, ali ofanzivac domaćina iz dobre pozicije šutira preko gola. Kakva sreća za Velež.

77'

AEK je pogodio preko Tzavellasa, ali bio je ofsajd srećom. Idemo dalje.

74'

Još samo 16 minuta i Velež će izbaciti AEK iz Konferencijske lige. Zvuči gotovo nevjerovatno.

73'

Cvijanović ulazi, van terena odlazi Anđušić.

72'

Pauza radi osvježenja igrača.

70'

Kakva šansaaaaaaaaa.... Kakva šansa za Velež, nevjerovatno da ovo nije gol. Anđušić je 'rpvozao' odbranu AEK-a, dodao do Ćosića, ali lopta odlazi svega nekoliko centimetara pored gola. Kakva sreća za domaće...

69'

U ovim trenucima bez dešavanja u Atini. Potpisujemo da tako ostane do samog kraja. Bila bi to dosadna utakmica u posljednjih 20 minuta, ali nikad je slađe ne bismo gledali.

58'

Ćosić žuti karton. To mu je parni karton i ako Velež prođe neće igrati u prvom meču protiv Elfsborga.

53'

Velika šansa za AEK... Garcia ulazi u šesnaesterac Rođenih, dodaje Tankoviću, ovaj srećom šutira preko gola.

50'

Anđušić je lijepo prošao po lijevoj strani, ali njegov udarac je na kraju izblokiran. Lijepa je to prilika bila za Mostarce

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Idemo Rođeni izdržati još 45 minuta i nevjerovatan uspjeh je tu!

45'

Kraj prvog poluvremena. Odličan rezultat za sada ima naš predstavnik. Ne bismo imali ništa protiv da ovako ostane do kraja.

45'

Ognjen Vranješ žuti karton nakon prekršaja na sredini terena.

41'

Sada se situacija malo smirila. Nadamo se da će tako i ostati do kraja prvog dijela.

37'

Nevjerovatna utakmica u ovim momentima. Karambol. Nova velika prilika za AEK. Čini se da je opet pokušao Araujo, ali Bogdanović je to fantastično odbranio, a onda Isić izbio.

36'

Velika sada prilika za Velež na drugoj strani. Zajmović je pokušao, ali Stanković brani. Nevjerovatno...

34'

Jao kakva šansa sada za AEK. Bukvalno stopostotna. Tanković je prošao po lijevoj strani, dodao do Arauja koji iz izgledne pozicije šutira pored gola. Dosta, dosta sreće za Rođene.

32'

Pršeš je pokušao, ali nije to bilo precizno

30'

Slobodan udarac za Velež iz vrlo opasne zone. Svega 18 metara od gola protivnika.

29'

Nastavljena je utakmica nakon pauze, AEK je izveo korner ali bh. ekipa je to lako izbacila.

25'

Trenutno je prekid zbog vrućine.

20'

Tanković je ubacio iz prekida, ali Bogdanović lako hvata loptu.

18'

Ponovo imamo period bez dešavanja na Olimpijskom stadionu u Atini.

13'

Prva prilika za Rođene! Čosić je pokušao, ali Stanković brani. Šteta.

11'

Velež se nije prepao rivala i velikog stadiona u Atini, to je za sada očigledno.

10'

Araujo prvi put prijeti golu našeg predstavnika, ali Bogdanović je siguran.

4'

Mirno je poelo u Atini, AEK očekivano preuzeo inicjativu, ali za sada se ne dešava ništa posebno.

2'

Uporedno ćemo pratiti i eventualne promjene rezultata iz Banja Luke gdje igraju Borac i Linfield

1'

Počelo je u Atini. Sretno Rođeni!

19:58

Ovo su postave oba tima:

AEK: Stanković, Bakakis, Vranješ, Tzavellas, Mitaj, Mantalos, Le Tallec, Szymanski, Garcia, Tanković, Araujo. Rezerve: Tsintotas, Gkinis, Helder Lopes, Ansarifard, Albanis, Mitoglou, Svarnas, Shakhov, Kosidis, Radonja, Šabanadžović, Roukounakis.

VELEŽ: Bogdanović, Isić, Zeljković, Ovčina, Ferreyra, Radovac, Hasanović, Anđušić, Ćosić, Pršeš, Zajmović. Rezerve: Kačavenda Radović, Zvonić, Brandao, Cvijanović, Georgijević, Osmić, Alagić, Vehabovič, Dejanović, Zubanović.

19:58

Utakmica u Atini počinje vrlo brzo.

19:45

Rođeni će večeras u Atini braniti prednost od 2:1 iz prve utakmice.

19:40

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos revanš utakmice 2. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između AEK-a i Veleža