Konferencijska liga / Uživo: AEK - Velež 1:0 (Penali 2:3)

29. 07. 2021. u 19:32:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 57

• Penali

Kraaaaaj. Bogdanović je junak Rođenih jer je odbranio peti penal domaćina. Velež ide na megdan Elfsborgu!!!!

• Penali

Tzavellas pogađa, a onda Vehabivićev udarac brani Stanković.

• Penali.

Brandaooooo. 1:0 za Velež.

• Penali

Promašuju i domaćiiiii. Ansarinfard pogađa stativu.

• Penali

Brani Stanković.

• Penali

Prvi šutira Georgijević.

• 120'

Kraj. Penali u Atini.

• 108'

Drugi produžetak je u toku u Atini, ništa se posebno ne dešava.

• 103'

Araujo je pokušao s ruba šesnaesterca volejom, ali daleko je to otišla od gola.

• 102'

Mirno se igra u prvom produžetku za sada.

• 94'

Osmić i Brandao su na terenu.

• 91'

Počeo je prvi produžetak.

• 99'

Kraj reguilarnog toka. Svi smo u šoku. Čekamo produžetke.

• 99'

Neka je na sramotu škotskom sucu koji je produžio devet minuta.

• 98'

Gol. AEK je pogodio u 98. minuti. Mantalos je pogodio.

• 96'

Još svega tri minute do kraja...

• 93'

Bakakis šutira u okvir gola Veleža, ali lak je to plijen za Bogdanovića.

• 92'

Ansarifad je pokušao, ali pored gola.

• 90'

Nestvarno. Devet minuta sudijske nadoknade.

• 89'

Opasno je sada bilo pred golom bh. tima. Albanis je pokušao, ali preko gola lopta ide.

• 80'

Dobra prilika za AEK... Fereyra je pogriješio, lopta dolazi do Garcije, ali ofanzivac domaćina iz dobre pozicije šutira preko gola. Kakva sreća za Velež.

• 77'

AEK je pogodio preko Tzavellasa, ali bio je ofsajd srećom. Idemo dalje.

• 74'

Još samo 16 minuta i Velež će izbaciti AEK iz Konferencijske lige. Zvuči gotovo nevjerovatno.

• 73'

Cvijanović ulazi, van terena odlazi Anđušić.

• 72'

Pauza radi osvježenja igrača.

• 70'

Kakva šansaaaaaaaaa.... Kakva šansa za Velež, nevjerovatno da ovo nije gol. Anđušić je 'rpvozao' odbranu AEK-a, dodao do Ćosića, ali lopta odlazi svega nekoliko centimetara pored gola. Kakva sreća za domaće...

• 69'

U ovim trenucima bez dešavanja u Atini. Potpisujemo da tako ostane do samog kraja. Bila bi to dosadna utakmica u posljednjih 20 minuta, ali nikad je slađe ne bismo gledali.

• 58'

Ćosić žuti karton. To mu je parni karton i ako Velež prođe neće igrati u prvom meču protiv Elfsborga.

• 53'

Velika šansa za AEK... Garcia ulazi u šesnaesterac Rođenih, dodaje Tankoviću, ovaj srećom šutira preko gola.

• 50'

Anđušić je lijepo prošao po lijevoj strani, ali njegov udarac je na kraju izblokiran. Lijepa je to prilika bila za Mostarce

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Idemo Rođeni izdržati još 45 minuta i nevjerovatan uspjeh je tu!

• 45'

Kraj prvog poluvremena. Odličan rezultat za sada ima naš predstavnik. Ne bismo imali ništa protiv da ovako ostane do kraja.

• 45'

Ognjen Vranješ žuti karton nakon prekršaja na sredini terena.

• 41'

Sada se situacija malo smirila. Nadamo se da će tako i ostati do kraja prvog dijela.

• 37'

Nevjerovatna utakmica u ovim momentima. Karambol. Nova velika prilika za AEK. Čini se da je opet pokušao Araujo, ali Bogdanović je to fantastično odbranio, a onda Isić izbio.

• 36'

Velika sada prilika za Velež na drugoj strani. Zajmović je pokušao, ali Stanković brani. Nevjerovatno...

• 34'

Jao kakva šansa sada za AEK. Bukvalno stopostotna. Tanković je prošao po lijevoj strani, dodao do Arauja koji iz izgledne pozicije šutira pored gola. Dosta, dosta sreće za Rođene.

• 32'

Pršeš je pokušao, ali nije to bilo precizno

• 30'

Slobodan udarac za Velež iz vrlo opasne zone. Svega 18 metara od gola protivnika.

• 29'

Nastavljena je utakmica nakon pauze, AEK je izveo korner ali bh. ekipa je to lako izbacila.

• 25'

Trenutno je prekid zbog vrućine.

• 20'

Tanković je ubacio iz prekida, ali Bogdanović lako hvata loptu.

• 18'

Ponovo imamo period bez dešavanja na Olimpijskom stadionu u Atini.

• 13'

Prva prilika za Rođene! Čosić je pokušao, ali Stanković brani. Šteta.

• 11'

Velež se nije prepao rivala i velikog stadiona u Atini, to je za sada očigledno.

• 10'

Araujo prvi put prijeti golu našeg predstavnika, ali Bogdanović je siguran.

• 4'

Mirno je poelo u Atini, AEK očekivano preuzeo inicjativu, ali za sada se ne dešava ništa posebno.

• 2'

Uporedno ćemo pratiti i eventualne promjene rezultata iz Banja Luke gdje igraju Borac i Linfield

• 1'

Počelo je u Atini. Sretno Rođeni!

• 19:58

Ovo su postave oba tima:

AEK: Stanković, Bakakis, Vranješ, Tzavellas, Mitaj, Mantalos, Le Tallec, Szymanski, Garcia, Tanković, Araujo. Rezerve: Tsintotas, Gkinis, Helder Lopes, Ansarifard, Albanis, Mitoglou, Svarnas, Shakhov, Kosidis, Radonja, Šabanadžović, Roukounakis.

VELEŽ: Bogdanović, Isić, Zeljković, Ovčina, Ferreyra, Radovac, Hasanović, Anđušić, Ćosić, Pršeš, Zajmović. Rezerve: Kačavenda Radović, Zvonić, Brandao, Cvijanović, Georgijević, Osmić, Alagić, Vehabovič, Dejanović, Zubanović.

• 19:58

Utakmica u Atini počinje vrlo brzo.

• 19:45

Rođeni će večeras u Atini braniti prednost od 2:1 iz prve utakmice.

• 19:40

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos revanš utakmice 2. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između AEK-a i Veleža

Fudbaleri AEK-a i Veleža u 20 sati počinju revanš duel drugog pretkola Konferencijske lige.

Rođeni će u Atini braniti prednost od 2:1 s Grbavice, a tekstualni prijenos susreta možete pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.