Utješna pobjeda u Bijeljini: Juniorke BiH bolje od Gruzije

/ Foto: NS BiH
Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na Gradskom stadionu u Bijeljini Gruziju sa 1:0 u susretu trećeg kola grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Nikole Nikića propustile su mnogo šansi u meču u kojem su imale igračicu više od 17. minuta kada je isključena Ana Janelidze zbog udaranja Mejreme Medić.

Inicijativa bh juniorki se isplatila tek u posljednjoj minuti utakmice kada je Branka Bagarić s oko 20 metara pogodila donji desni ugao gola Gruzije za pobjedu i treće mjesto u grupi.

U drugom susretu grupe Švedska je s 1:0 pobijedila Portugal. Švedska s 9 i Portugal s 6 bodova su se plasirali u posljednji krug kvalifikacija. BiH je turnir završila na trećem mjestu sa 3 boda, dok je reprezentacija Gruzije bez bodova.