Utakmica prekinuta: Husarić udario sudiju i poslao ga u bolnicu

0

Nedjeljna utakmica Prve županijske nogometne lige Istarske između Mladosti iz Rovinjskog Sela i Muntića na Kunfinu nije se odigrala do kraja zbog divljačkog ispada i fizičkog napada na sudiju Matea Čalića.

Nogometaš Muntića Tedi Husarić u 71. minuti nasrnuo je na suca iz Marčane, udario ga i poslao u pulsku Opću bolnicu. Kako doznajemo, radi se o povredi glave, a delegat će poslati dopunski izvještaj o slučaju.

Gosti su u tom trenutku vodili 2-0 golovima Maura Šturmana i Filipa Tianija, a bodove će dobiti za zelenim stolom i zbog toga im nije drago.

Predsjednik Predsjedništva Bosne i Hercegovine u prvoj posjeti Egiptu nakon četrnaest godina

"Bilo je stvarno gušt igrati, dok se nije desila situacija iz priloženog članka. Možemo samo reći da nikad nismo uzeli tri boda s manje gušta, nije se ni pjevalo u svlačionici", napisali su iz Mladosti.

Iz Muntića je upućena kratko izvinjenje:

"Nažalost danas smo 'crvenili'... Ispričavamo se sportskoj javnosti i osuđujemo ispad člana", napisali su.

Edin Džeko imao smrtni slučaj u porodici, oglasio se na Instagramu

Nakon hitnog sastanka izvršnog odbora, stiglo je saopštenje predsjednika Denisa Išića koje je objavio Istrasport:

"Poštovani, NK Muntić sa hitnog sastanka IO – klub se izvinjava širokoj sportskoj javnosti za ispad našeg člana seniorske ekipe na glavnog sudiju današnje prvenstvene utakmice Mladost (RS) – Muntić, te osuđuje isti. Sudiji uz iskreno izvinjenje želimo brz oporavak".

Mladost će pobjedom skočiti na deveto mjesto, a Muntić je i dalje bez pobjede u četiri utakmice i drži dno tabele s Velim Vrhom. U nastavku sezone morat će igrati bez Husarića koji čeka kaznu disciplinskog sudije, piše 24sata.hr.