Uspavanka u Lisabonu: Leipzig nadmudrio Atletico i plasirao se u polufinale

Red Bull Leipzig i španjolski Atletico Madrid u Lisabonu odigrali su drugi četvrtfinalnu utakmicu Lige prvaka, a bolji je bio tim iz Njemačke koji je slavio pobjedu sa 2:1.

Sva tri gola su postignuta u drugom poluvremenu.

Dani Olmo doveo je Leipzig u vodstvo u 51. minuti.Glavom je zabio gol Janu Oblaku koji se ispružio, ali je ostao nemoćan. Olmu je sjajno asistirao Marcel Sabitzer.

Skoro 20 minuta kasnije Atletico je izjednačio golom Joaa Felixa u 71. iz penala.

Felix je sam izborio penal, nakon čega je uzeo loptu i mirno postigao gol za 1:1.

Kada se očekivalo da meč ode u produžetke, Leipzig je poveo sa 2:1.

Leipzig iznenadio Atletico i plasirao se u polufinale - undefined

Strijelac je u 88. minuti Tyler Adamas koji je ušao u 73. minuti.

Atletico je do kraja napadao, imao jednu polupriliku, koji nisu uspjeli realizirati i ostalo je 2:1 za Leipzig.

Tako će u polufinalu će igrati protiv PSG-a koji je sinoć u sudijskoj nadoknadi preokrenuo vodstvo Atalante i slavio s 2:1.

Utakmicu je sudio Poljak Szymon Marciniak.

Sutra od 21 sat na rasporedu je treći čertvrtfinalni susret Lige prvaka u kojem se sastaju Barcelona i Bayern.