UEFA se oglasila: Reprezentacija Bosne i Hercegovine neće biti u istoj grupi sa ovom selekcijom

3
A.S.
UEFA se oglasila: Reprezentacija Bosne i Hercegovine neće biti u istoj grupi sa ovom selekcijom
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba / Reprezentacija BiH

U nedjelju, 9. oktobra, u Festhalle exhibition centru u Frankfurtu tačno u podne, održat će se žrijeb kvalifikacijskih skupina za Europsko nogometno prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj.

U kvalifikacijama će učestvovati 53 reprezentacije koje će loviti 23 mjesta za EURO, a Njemačka se kao organizator završnog turnira automatski kvalificirala i stoga ne sudjeluje u žrrijebu.

Rusija zbog suspenzije neće igrati u kvalifikacijama.

U nedjelju žrijeb kvalifikacionih grupa za Euro 2024. u Njemačkoj: Koju će grupu dobiti BiH

U nedjelju žrijeb kvalifikacionih grupa za Euro 2024. u Njemačkoj: Koju će grupu dobiti BiH

Reprezentacije koje nastupaju u kvalifikacijama bit će raspoređene u deset kvalifikacijskih grupa - sedam grupa sa po pet selekcija i tri grupe sa po šest.

Deset pobjednika grupa i deset drugoplasiranih direktno će se kvalificirati na završni turnir.

Tri preostala mjesta popunit će timovi koji se kvalificiraju kroz play-off u martu 2024.

Utakmice u skupinama igraju se prema kalendaru utakmica europskih kvalifikacija od marta do novembra 2023. godine.

Četiri finalista UEFA Lige nacija (Hrvatska, Italija, Španjolska, Nizozemska) izvlače se u grupe od po pet momčadi kako bi mogli sudjelovati na završnom turniru Lige nacija u junu 2023.

Pet parova zemalja proglašeno je zabranjenim, a među njima je i Bosna i Hercegovina, koja neće sigurno biti u grupi da Kosovom.

Osim toga zajedno u grupi neće biti još Armenija/Azerbejdžan, Bjelorusija/Ukrajina, Gibraltar/Španija te Kosovo/Srbija.

Bosna i Hercegovina je u drugoj jakosnoj grupi, zajedno su tu još: Francuska, Engleska, Srbija, Austrija, Škotska, Finska, Češka, Vals i Izrael .

Sutrašnji žrijeb iz Njemačke možete pratiti od 11.30 sati u nedjelju i na portalu Radiosarajevo.ba u direktnom tekstualnom prijenosu.

Jakosne grupe

Šešir UEFA Lige nacija: Holandija, Hrvatska, Španija, Italija

Šešir 1: Danska, Portugal, Belgija, Mađarska, Švicarska, Poljska

Šešir 2: Bosna i Hercegovina, Francuska, Austrija, Češka Republika, Engleska, Vels, Izrael, Srbija, Škotska i Finska..

Šešir 3: Ukrajina, Island, Norveška, Slovenija, Republika Irska, Albanija, Crna Gora, Rumunija, Švedska, Armenija

Šešir 4: Gruzija, Grčka, Turska, Kazahstan, Luksemburg, Azerbejdžan, Kosovo, Bugarska, Farska Ostrva, Sjeverna Makedonija

Šešir 5: Slovačka, Sjeverna Irska, Kipar, Bjelorusija, Litvanija, Gibraltar, Estonija, Latvija, Moldavija, Malta

Šešir 6: Andora, San Marino, Lihtenštajn.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije