UEFA | Loša noć za HŠK Zrinjski: Bh. tim poražen u Bugarskoj, prolaz će tražiti u Mostaru

1
Radiosarajevo.ba
UEFA | Loša noć za HŠK Zrinjski: Bh. tim poražen u Bugarskoj, prolaz će tražiti u Mostaru
Foto: HŠK Zrinjski / HŠK Zrinjski - Botev Plovdiv

Nogometaši Zrinjskog u četvrtak, 8. augusta, poraženi su u Bugarskoj od ekipe Botev Plovdiva sa 2:1 u susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

Prvu šansu na utakmici imao je Botev u 10. minuti kada se Akere se našao sam na 17 metara, ali njegov udarac je odbranio Marić.

Zrinjski je odgovorio velikom šansom u 15. minuti, ali Ćuže nije uspio da zatrese mrežu nakon što je izašao sam na golmana.

Impresivan, ali maglom obavijen pogled na Sarajevo

Impresivan, ali maglom obavijen pogled na Sarajevo

Mostarci su propustili veliku priliku preko Posaveca. On se u 24. minuti našao sam pred golmana Boteva, ali se okliznuo u ključnom trenutku.

Bugari su kaznili promašaje protivnika te u 35. minuti poveli golom Akere za oduševljenje na stadionu.

Na poluvrijeme se otišlo za vodstvom Boteva od 1:0.

Botev je mogao u nastavku (48') udvostručiti prednost, ali Marić spašava svoju ekipu nakon što je na njega izašao Sekulić .

Mostarski tim je igrao bezidejno te nije stvarao šanse pred golom domaćina.

Bh. ekipa je ipak stigla do poravnanja u 77. minuti, a mrežu je na majstorski način zatresao Ćuže.

Šok za Zrinjski nastupio je nakon samo tri minute. Bugari su ponovo došli u vodstvo golom Maraša.

Botev je na kraju slavio protiv Zrinjskog sa rezultatom 2:1.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije