UEFA | Loša noć za HŠK Zrinjski: Bh. tim poražen u Bugarskoj, prolaz će tražiti u Mostaru

1

Nogometaši Zrinjskog u četvrtak, 8. augusta, poraženi su u Bugarskoj od ekipe Botev Plovdiva sa 2:1 u susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

Prvu šansu na utakmici imao je Botev u 10. minuti kada se Akere se našao sam na 17 metara, ali njegov udarac je odbranio Marić.

Zrinjski je odgovorio velikom šansom u 15. minuti, ali Ćuže nije uspio da zatrese mrežu nakon što je izašao sam na golmana.

Pariz 2024 | Srbija imala +17 protiv Amerike, ali ostala bez finala Olimpijskih igara

Mostarci su propustili veliku priliku preko Posaveca. On se u 24. minuti našao sam pred golmana Boteva, ali se okliznuo u ključnom trenutku.

Bugari su kaznili promašaje protivnika te u 35. minuti poveli golom Akere za oduševljenje na stadionu.

Kraj prvog poluvremena! #HŠKZ _________ Botev Plovdiv 1:0 HŠK Zrinjski Mostar

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, August 8, 2024

Na poluvrijeme se otišlo za vodstvom Boteva od 1:0.

Botev je mogao u nastavku (48') udvostručiti prednost, ali Marić spašava svoju ekipu nakon što je na njega izašao Sekulić .

Mostarski tim je igrao bezidejno te nije stvarao šanse pred golom domaćina.

Bh. ekipa je ipak stigla do poravnanja u 77. minuti, a mrežu je na majstorski način zatresao Ćuže.

Šok za Zrinjski nastupio je nakon samo tri minute. Bugari su ponovo došli u vodstvo golom Maraša.

Botev je na kraju slavio protiv Zrinjskog sa rezultatom 2:1.