U zadnjim minutama Milena Nikolić pogotkom donijela važna tri boda ženskoj reprezentaciji BiH

0

Odigrana je treća utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za žene. Malta je na svom terenu dočekala našu reprezentaciju, a utakmica je zavšrena rezultatom 0:1.

Malta je u prvom kolu kvalifikacija remizirala sa Sjevernom Irskom, dok su u drugom kolu izgubile na svom terenu protiv Portugala rezultatom 0:2.

Naše reprezentativke su u prva dva kola upisale dva poraza. Prvo su u Portugalu poražene 3:0, a zatim su poražene od Sjeverne Irske rezultatom 1:3.

U znak solidarnosti s žrtvama: Učenici Bošnjačke gimnazije u Sarajevu u školu došli odjeveni u crno

Tokom prvog poluvremena, igračice Bosne i Hercegovine su imale više od igre, ali nisu uspjele postići pogodak. Prijetile su Kršo i Gačanica, ali nisu uspjele savladati golmanicu Ebejer. U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do 87. minute kada je Anela Kršo uposlila Milenu Nikolić, koja je glavom pogodila za 0:1, piše SCSport.

Sljedeća utakmica se igra 4. juna, kada će u Zenici gostovati reprezentativke Malte.

Malta – Bosna i Hercegovina 0:1 (Nikolić 87’)