U Leverkusenu mogu početi sa slavljem: Novi poraz Bayerna ih doveo nadomak historijske titule

0

Aktuelni njemački prvak Bayern Munchen je novim neočekivanim porazom dodatno umanjio šanse za odbranu naslova.

Bavarci su u sklopu 28. kola Bundeslige poraženi na gostovanju kod Heidenheima s 3:2, i to nakon što su na poluvremenu imali prednost od 0:2.

Harry Kane je u 28. minuti pogodio za vodstvo gostiju, koje je u 45. minuti duplirao Serge Gnabry.

Važno upozorenje: U ovom dijelu BiH očekuje se grad

Ipak, u nastavku je uslijedio šokantan preokret domaćina, koji su režirali Kevin Sessa (50') i Tim Kleindienst (51', 79').

Bayer Leverkusen je istovremeno pogotkom Floriana Wirtza iz penala (45+8') slavio u gostima kod Union Berlina s 0:1, te pobjegao Bavarcima na velikih 16 poena prednosti.

Ukoliko slave u narednom kolu, "Apotekari" će prvi put u historiji postati prvaci.

Bayern je, s druge strane, izgubio više od pet prvenstvenih utakmica prvi put od sezone 2011./12. Također je izgubio od novajlije u društvu najboljih prvi put od 2000. godine.