U Italiji će se pamtiti i pričati o današnjim rezultatima Serie A

0

Sramota domaćina: Rossoneri na San Siru primili 5 golova, Juventus 0:2 protiv Monze u Torinu.

U utakmici 20. kola Serie A Sassoulo je slavio 2:5 protiv Milana.

U 19. minuti Defrel dovodi u prednost goste, a samo dvije minute poslije na 2:0 je povisio Frattesi. U 24. minuti Giroud smanjuje na 2:1 i Rossoneri su se tada ponadali u preokret, no uslijedila je katastrofa.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Veliki nogometni potres u Italiji: Juventus ne smije u Europu iduće sezone, pale suspenzije

Berardi je u 30. minuti povisio na 3:1, a u 47. Lauriente iz penala na 4:1.

U 79. minuti je pukla i petarda, pošto Matheus Henrique pogađa za 5:1, a Milan je do kraja samo uspio da ublaži taj poraz. Origi je pogodio u 81. minuti za konačnih 5:2.

Rade Krunić se nakon dužeg vremena našao u startnoj postavi Milana, a zamijenjen je u 71. minuti.

Milan je sada pao na četvrtu poziciju na tabeli sa 38 bodova, a lider Napoli ima 50 i utakmicu manje. Sassuolo je 16. sa 20 bodova.

Juventus je također bio neslavan na domaćem terenu gdje su završili susret sa 0:2 protiv Monze.

Monzi su pobjedu donijeli golovi Ciurrije u 18. i Dany Mote u 39. minuti utakmice.

Juventus je imao čak 21 pokušaj ka golu gostiju, osam je lopti išlo u okvir gola, ali s nekoliko odbrana se istakao golman Monze Di Gregorio.

S osvojena tri boda u Torinu, Monza je na tabeli preskočila upravo Juventus, kojem je prethodno oduzeto 15 bodova.

Monza je sada jedanaesta sa 25 bodova, a Juve je dva mjesta iza s dva boda manje.