U fantastičnom derbiju Londona Chelsea savladao Arsenal

Chelsea je večeras na svom Stamford Bridge stadionu odmjerio snage s Arsenalom u drugom kolu engleskog Premiershipa, a trijumf je na kraju upisala ekipa Maurizija Sarrija rezultatom 3:2.

Domaćin je poveo u devetoj minuti susreta. Alonso je asistirao, a mrežu Čecha pogodio Pedro. Samo 11 minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put asistent je Azpilicueta, a strijelac Morata.

Arsenal je do odlaska na odmor izjednačio rezultat golovima Mkhitaryana i Iwobija.

Pobjedu Chelseaju donio je Marcos Alonso pogotkom u 81. minuti susreta. Sead Kolašinac nije igrao zbog povrede za Arsenal.