U derbiju kola Zrinjski slavio protiv Slobode

/ Foto: Tuzlanski.ba
U derbiju petog kola BHT Premijer lige u Mostaru su se sastali Zrinjski i Sloboda.

U 29 međusobnom susretu pod Bijelim brijegom obje ekipe su u susret ušle otvoreno, napadi su se smjenjivali bez ozbiljnijih prilika.

U 39. minuti Zrinjski dolazi do vodstva. Tomić je imao namjeru da centrira, niko nije dirao loptu u šesnaestercu Slobode i ona se ušetala u gol Pirića za slavlje domaćih. Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom “plemića”.

U nastavku susreta, izabranici Husrefa Musemića u nekoliko navrata pokušali su anulirati prednost Zrinjskog ali bez većeg uspjeha.

Nade u povoljan rezultat izgubljene su u 85. minuti susreta kada Nemanja Bilbija  nesebično dodaje loptu do rezerviste Stojanovića koji lako pogađa za povećanje rezultata na 2:0.

Stadion: Pod Bijelim brijegom; Gledatelja: 4 500; Sudija:  Valjić Ognjen (Banja Luka); Žuti kartoni: Tomić, Peko, Mešanović, Stojanović (Zrinjski), Efendić, Zeba, Ordagić (Sloboda)

Zrinjski: Kozić, Peko (od 71. Žeravica), Graovac, Tomić, Barić, Stojkić (od 71. Stojanović), Mešanović, Sivrić, Petrak, Katanec, Bilbija (od 88. Pehar).

Sloboda: Pirić, Đidić, Karić, Efendić (od 65. Zec), Zeba (od 74. Krpić), Subić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Veselinović, Merzić (od 46. Grahovac).