Plavi upisali novu gostujuću pobjedu: Odovićev Željezničar slavio u Tuzli

Fudbalski klub Željezničar gostovao je u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine kod debitanta u Premijer ligi Bosne i Hercegovine - Tuzla Cityja. Slavio je Željezničar rezultatom 2:0.

Gosti su prvi zaprijetili. Igrao se osmi minut kada je pokušao Veselinović, ali je Fejzić zaustavio njegov pokušaj. U 18. minuti pokušao je Bakrač, ali ni on ne pogađa mrežu domaćina.

Tuzla je zaprijetila u 30. minuti susreta. Nukić je probio po desnoj strani, ali Ziljkić kasni na ubačaj. Ostalo je nakon prvih 45 minuta igre u Tuzli bez golova.

Željezničar je do vodstva došao u 11. minuti drugog poluvremena. Prelijep pogodak postigao je Ivan Čurjurić. U 66. minuti susreta pokušao je Ziljkić, ali je šutirao pravo u Kjosevskog.

Željezničar je u finišu susreta preko Vranješa postavio konačnih 2:0.