Tuzla remizirala sa Olimpijom, Sloboda razbila Troglav

Fena

U prvoj utakmici na pripremama u Livnu nogometaši tuzlanske Slobode pobijedili su večeras domaćeg drugoligaša Troglava rezultatom 7:0.

Po dva gola postigli su Toni Livančić, Marinko Rastoka i Adnan Osmanović, a jedan Dušan Ristić.

Ovo je treća pripremna utakmica Tuzlaka, a u prethodnim susretima pobijedili su u gostima ekipu Bogatića (4:1), a u Staroj Pazovi šabačku Mačvu (2:0).

Narednu utakmicu Sloboda će u petak odigrati protiv niželigaša Kamešnice, a u nedjelju s Veležom.

Tuzlaci se na Tušanj vraćaju 9. jula, a "generalku" pred start prvenstva odigrat će 13. jula u gostima s Osijekom.

U prvoj utakmici na pripremama u Sloveniji, igrači Tuzla Cityja remizirali su s ljubljanskom Olimpijom, koja se priprema za start u Evropskoj ligi, rezultatom 2:2 (2:1).

Susret je odigran u Ljubljani, a strijelci su bili Luka Menalo u 22. i Endri Cekici u 44. minuti za viceprvake Slovenije, a Vojo Ubiparp u 45. i Mirsad Ramić u 72. minuti za premijerligaša iz Tuzle.

Ovo je četvrta pripremna utakmica Tuzla Cityja i prvi remi. Prethodno su pobijedili Gradinu iz Srebrenika 3:2, Borac iz Banje Luke 1:0, te u Švicarskoj Xamax iz Neushatela 1:0.

Sljedeću utakmicu ekipa trenera Milenka Bošnjakovića odigrat će u nedjelju protiv ekipe Bravo iz Ljubljane.