Tuzla City spektakularno pobijedio Rudar, Radnik i Zrinjski dočekuju Slogu i Velež

0

FK Tuzla City je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Rudara iz Prijedora slavio s velikih 5:0, što im je omogućilo da praktički osiguraju mjesto u polufinalu. Danas se igraju još dva susreta osmine finala Kupa BiH.

U prvom od tri susreta Kupa BiH koja se igraju u srijedu, u Srebreniku je FK Tuzla City dočekao FK Rudar Prijedor. U 25. minuti meča dodijeljen je penal za domaće. Siguran realizator penala bio je Mićo Kuzmanović. Tuzlaci su došli do drugog gola u 40. minuti, golom Eldina Mehmedovića, a u 44. minuti Tuzla City je dodatno povećao prednost nakon autogola Nemanje Pekije.

U nastavku utakmice Tuzla City je ostvarila još nekoliko prilika za gol, a u 66. minuti ponovo je pogodio Kuzmanović za 4:0, a minut kasnije ovaj igrač dolazi do svog het-trika u meču za velikih 5:0.

Veliko nevrijeme stiglo i u Bosnu i Hercegovinu: Pogledajte veličinu grada koji je padao

U ostalim četvrtfinalnim susretima koji se igraju danas, u Bijeljini će Radnik dočekati Zrinjski, dok će u Modriči svoju utakmicu odigrati dobojska Sloga i Velež.

Očekuje se da aktuelni prvak BiH, Zrinjski, ne bi trebao imati puno problema protiv Radnika koji ove sezone igra u u Prvoj ligi RS.

Četvrtfinale Kupa BiH: Željezničar se vratio na pravi kolosijek

U posljednjem susretu koji se igra u srijedu, Sloga iz Doboja će imati težak zadatak protiv Veleža. Mostarski klub je aktuelni osvajač Kupa BiH, a u susret ulazi u dobroj formi, pošto su proljetni dio sezone započeli sa dvije pobjede.

Utakmica Radnik Bijeljina - Zrinjski igra se sa početkom od 16 sati, a na poluvremenu je rezultat 1:0 za tim iz Mostara, a susret Sloga Doboj – Velež počinje od 18:30 sati. Oba susreta prenosi Arena Sport.