Tuča na terenu: 7 crvenih i penal u 93. minuti obilježili najrizičniji derbi na svijetu

0

Nogometaši River Platea i Boca Juniorsa odigrali su žestok derbi u 15. kolu argentinske lige, bilo je svega, naročito onog što ne treba gledati na nogometnim terenima.

Nemile scene su obilježili jedan od najpoznatijih derbija na svijetu. U sudijskoj nadoknadi su se igrači potukli, bilo je čak sedam crvenih kartona, a domaćin je na novom Monumentalu slavio sa 1:0, golom iz penala u 93. minuti.

Utakmica se igrala čak 108 minuta zbog haosa na terenu i tuče ali na to su Argentinci odavno navikli u ovako uzavrelim atmosferama na mečevima vječnih rivala.

Znate li zašto Balkan ostaje bez stanovništva?

U završnici i nadoknadi, strijelac sa bijele tačke bio je Miguel Borja, a onda je nastao pravi haos u kom su sudije mogli samo da budu nijemi posmatrači.

Čak 15 minuta je trajao prekid tokom utakmice, viđeni su crveni kartoni za Palavesinoa, Senturiona i Gomeza u Riveru, a Merentijela, Valentinija, Fernandeza i Almirona (sa klupe) u Boci.

Kapiten Rivera Enzo Perez žalio je zbog prizora koji se dogodio u samom finišu susreta:

"Užasno ludilo je izašlo sa svih strana, i na sreću uspjeli smo da sačuvamo tri važna boda u Superklasiku".

"To nije dobro što se desilo. Bilo je dosta ljudi koji su se uključili sa obje strane, bilo je ljudi iz stručnog štaba, igrača koji nisu bili u igri. Pokušavamo da se razdvojimo, smirimo, da jedni idu na jednu, a drugi na drugu stranu, ali kada ima toliko ljudi koji ne moraju da budu na terenu, uz nervozu spolja, to je teško", poručio je kapiten Rivera Perez.